10 листопада на Львівщині перевірять грамотність державних службовців (відео)

23:52 7 листопада 2014 р.

  • 0


Фото: Роман Балук/ZIK

Як повідомили в п’ятницю в прес-службі облдержадміністрації, 10 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови для державних службовців Львівщини проведуть конкурс (диктант) на знання державної мови.

У прес-службі ЛОДА повідомили сьогодні, 7 листопада, що 10 листопада з нагоди відзначення Дня української писемності та мови для державних службовців Львівщини проведуть конкурс (диктант) на знання державної мови. У повідомленні також конкретизують:

«Диктант звучатиме у прямому ефірі телепрограми «Доброго ранку, Львове» на ТРК «Львів» з 09 год. 15 хв. до 09 год. 30 хв. Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації просить надіслати диктанти до 11 листопада 2014 року на адресу м. Львів, вул. Просвіти, 4-а; канцелярія; поштовий індекс 79008

Захід проводиться у рамках реалізації Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 роки (у новій редакції). Метою конкурсу (диктанту) є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом, підвищення рівня знань громадськості».

Натомість кореспондент київської газети «День» Тетяна Козирєва розповіла сьогодні, 7 листопада:

«Держслужбовців Львівщини перевірять на грамотність. Ідеться про диктант з української мови, до якого департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації просить долучитися усіх охочих чиновників.

Вік і ранг, кажуть, значення не мають. І наводять приклад минулого року – в 2013¬-му перевірилися на знання державної мови понад 1000 осіб, які працюють на державній службі.

Захід приурочено до Дня української мови та писемності, який, нагадаємо, в Україні відзначають 9 листопада. Тест на знання державної мови не забере багато часу – диктант начитуватимуть у прямому ефірі ТРК «Львів» у понеділок, 10 листопада, з 9.15 до 9.30. 

Тим, хто захоче дізнатися «оцінку» за свою грамотність (чи неграмотність), потрібно цього ж дня кинути у поштову скриньку конверт із аркушем-¬диктантом, вказавши таку адресу: Департамент освіти і науки ЛОДА, вул. Просвіти, 4-а, м. Львів, 79008.

Мета акції на перевірку грамотності, як зазначено на сайті ЛОДА, – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом, підвищення рівня знань громадськості. Диктант проводиться у рамках реалізації Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012 – 2014 роки».

Про це повідомляється в п’ятницю на сайті газети «День». Натомість Ірина Стельмах та Уляна Корицька розповіли сьогодні, 7 листопада, в публікації «До дня мови та писемності: диктант єдності і рекорд» на «Радіо Свобода»:

«У рамках святкування 90-річчя Українського радіо і Дня писемності та мови, українці вчотирнадцяте написали Всеукраїнський диктант національної єдності. Традиційно диктант начитував автор шкільних підручників із української мови та літератури Олександр Авраменко, а окрім кількатисячної аудиторії, що стежила за диктантом в режимі онлайн до написання долучились і студенти Київського університету імені Бориса Грінченка. Більше ніж 600 студентів вишу встановили рекорд на «Наймасовіше написання диктанту в одній локації».

«Українському радіо – 90 років! Історія Українського радіо – це дивовижна епоха. Сотні журналістів-корифеїв, тисячі радіопрограм і мільйони листів від слухачів і незліченна кількість таких важливих сказаних і почутих слів…», – надиктовує тисячам українців цьогорічний текст Всеукраїнського диктанту єдності його незмінний укладач, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

У диктанті – 180 слів і велика кількість пунктуаційних форм та власних назв. Щоб перевірити уважність слухачів, автор диктанту «спеціально зробив декілька пасток».

«Диктант в межах українського правопису без авторських знаків, але нагромадження і накопичення орфограм таке, що тільки найвправніші люди, хто мають не тільки добрі знання, а й добру мовну інтуїцію, здатні написати його бездоганно. Я перевірив певну кількість робіт і основна кількість помилок – це розділові знаки. Тут треба орієнтуватися на правила, плюс на інтонацію і паузи», – каже Авраменко.

Пунктуаційні пастки таки спрацювали. Багато учасників припустились великої кількості помилок. Серед них – і генеральний директор Центру української культури та мистецтва Світлана Долеско.

«Я перший раз пишу, це перший мій диктант і сім помилок, шість з яких – це знаки пунктуації. Диктант був досить складний і було швидко, я не встигала», – ділиться враженнями вона.

Тим часом в університеті імені Бориса Грінченка студенти встановили безпрецедентний рекорд на наймасовіше написання диктанту в одній локації. Близько 600 студентів у вишиванках та з українською символікою розмістилися у залі, решта – на балконі. 

Одразу після завершення диктанту представник Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін оголосив: «Встановлено новий національний рекорд України – 689 учасників!» і додав, що цей рекорд помістять у наступному виданні Книги рекордів України.

Ще однією особливістю цьогорічного диктанту стало і те, що вперше за 14 років диктант писали не заради призів чи премій, а в ім’я ідеї. Усі зібрані кошти для проведення акції організатори передадуть бійцям АТО».

Про це повідомляється в п’ятницю на сайті «Радіо Свобода».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

15:24 21 лютого 2020 р.

У Брюховичах буде в бронзі Володимир Івасюк

Пам’ятник українському композитору, автору пісень Володимиру Івасюку, вже готовий. Треба лише підготувати постамент, на якому стоятиме пам’ятник. Виготовив пам’ятник львівський скульптор, брюхівчанин, депутат Брюховицької селищної ради Любомир Кукіль.

Рубрика: Культура

14:48 17 лютого 2020 р.

У центрі Львова облаштують громадський простір

У Львові тривають роботи з капітального ремонту території між вулицею Винниченка й оборонним муром ансамблю Бернардинів та облаштування там нового громадського простору.

Рубрика: Культура