10-12 липня в Гарнізонному храмі Львова відбуватимуться нічні екскурсії

11:18 10 липня 2015 р.


Фото: Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла

На них побудоване місто, а їхня протяжність складає десятки кілометрів.

10-12 липня, з 19:30 до 24:00в рамках фестивалю «Ніч у Львові», у підземеллі Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла на вулиці Театральній, 11 у Львові відбуватимуться нічні екскурсії старовинним підвалинами початку XVIІ століття. Тривалість однієї екскурсії 20-30 хвилин. Детальніша інформація – за телефонами +38 (093) 4463801; +38 (093) 7487052.

Перші підземелля у Львові почали споруджувати у ХІІІ столітті. Завдяки ним люди рятувалися від пожеж, війн або надзвичайних ситуацій, рухаючись від одного будинку до іншого під землею.

Хоч підземелля ззовні невидно, однак на них побудоване місто, а їхня протяжність складає десятки кілометрів. Підземелля Гарнізонного храму набагато страші за саму споруду.

У них збереглись залишки бідівель, які походять з княжих часів. Підлогу вимощено печаткою – цеглою, технологія виготовлення якої застосовувалась у ХІІ-ХV cтоліттях. 

На арках можна зустріти залишки фресок, якими були розписані елементи споруджень підземелля. Однією з найстаріших памяток є алебастровий  саркофаг ХVІІІ століття, який призначався для архиєпископа Вижицького.

У давнину в підземеллях ховали найдостойніших людей. Та наприкінці ХVІІІ століття ці поховання почали нищити і повністю вивезли у радянські часи.

Про це повідомили сьогодні, на сайті Гарнізонного храмі святих апостолів Петра і Павла.

dailylviv.com

До теми

22:30 25 листопада 2021 р.

На місці центральних залізничних кас у Львові інвестору пропонують відкрити книгарню

Сесія Львівської міської ради затвердила інвестиційний проект «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22». Рішення підтримало 39 депутатів.

Рубрика: Культура

13:48 24 листопада 2021 р.

Чи потрібно хлопчикам гратися з ляльками?

Основними причинами короткочасного інтересу до ляльок у хлопчиків часто бувають допитливість, турбота про слабких, потреба у затишку, проживання певних життєвих ситуацій.

Рубрика: Культура

13:46 23 листопада 2021 р.

Як правильно вибрати картини для дитячої кімнати

З самого народження батьки намагаються оточити свою дитину виключно корисними речами. При цьому сила сприйняття дитини безпосередньо залежить від її віку. При облаштуванні кімнати варто спиратися на захоплення малюка та підкреслювати їх дрібницями. Гарним доповненням до інтер'єру стануть картини. А ми розповімо, як вибрати їх для дитячої кімнати.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу