Знайдено зброю, з якої розстрілювали Небесну Сотню, – СБУ (відео, оновлено)

17:52 6 лютого 2016 р.

Фото до новини


Фото: СБУ

Службою безпеки України виявлено фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї.

«Служба безпеки України у рамках виконання доручення Генпрокуратури у кримінальному провадженні, відкритого за фактом розстрілу на Майдані учасників Революції Гідності, провела комплекс оперативно-розшукових заходів під час яких виявила схованку зі зброєю у Голосіївському районі столиці – повідомили сьогодні, 6 лютого, в прес-службі СБУ, де також розповіли подробиці:

«Співробітники спецслужби знайшли схрон у серпні 2015 року та вилучили з нього складові частини двадцяти трьох автоматів Калашникова та фрагменти мисливської рушниці. Більшість деталей зброї була спеціально пошкоджена, зокрема знищені усі серійні номери.

СБУ передала знайдену зброю на експертизу, яка тривала півроку. Начальник головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук зазначив на брифінгу: «Я вдячний усім нашим співробітникам, які відпрацьовували цю справу. Вдячний фахівцям Національного університету «КПІ» які за унікальними методиками зробили неможливе - відтворили маркувальні позначення на зброї».

Результати експертизи СБУ надіслала в усі правоохоронні органи. Начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк підтвердив, що зброя фігурує у справі розстрілу учасників Революції Гідності та належить спецроті київського «Беркута».

Саме з неї відбувався розстріл мирних людей на вулиці Інститутській у Києві. Після кривавих подій вона зникла та за словами командира роти була начебто передана кримському підрозділу до анексії півострову.

Дванадцять ідентифікованих одиниць зброї СБ України передала Гепркуратурі для долучення до матеріалів справи з розстрілу учасників Революції гідності. Під час зустрічей з родинами та адвокатами Героїв Небесної сотні Голова СБУ обіцяв, що Служба зробить усе можливе, щоб винних у злочинах на Майдані судив не тільки небесний суд, але і людський.

На зустрічі були процитовані слова Василя Грицака «сьогодні, завдяки отриманим СБУ результатам, таке правосуддя стало ближчим». Василь Грицак додав з приводу ідентифікації зброї: «Обличчя Служби – це не гучні заяви. Обличчя СБУ – це конкретні результати, за якими стоїть напружена праця, а інколи, нажаль, і кров наших співробітників».

Про це повідомили сьогодні, 6 лютого, в прес-службі СБУ, де також опублікували відео й фото знайденого.

«Президент Петро Порошенко прийняв доповідь Голови Служби безпеки України та Генерального прокурора України про нововиявлені важливі обставини в слідстві щодо розслідування злочинів проти Майдану – нарешті, знайдено зброю, з якої вбивали Героїв Майдану», – повідомили 5 лютого, в прес-службі Глави держави, де також розповіли подробиці:

«Керівник СБУ Василь Грицак доповів, що в ході розслідування матеріалів кримінальних проваджень, пов’язаних з подіями Революції Гідності 2013-2014 років, Службою безпеки було вжито низку оперативно-розшукових заходів, в результаті яких було виявлено фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані. Зброя була пошкоджена механічним способом, спилено ідентифікаційні номери. За результатами проведеної експертизи СБУ ідентифіковано 12 з 23 одиниць зброї.

«З великою долею ймовірності можна сказати, що це фрагменти 22 автоматів Калашникова та одного кулемета Калашникова, крім цього – один ствол дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї», – повідомив Василь Грицак. Він також повідомив, що після отримання висновків експертизи відповідні матеріали було надіслано до Генеральної прокуратури, МВС.

Своєю чергою, Генеральний прокурор Віктор Шокін зазначив: «Слідством доведено повністю та беззаперечно, що з цієї зброї вбивали майданівців».

Він пообіцяв найближчим часом поінформувати, в яких конкретно випадках вона використовувалась. Натомість Президент наголосив, що усі винні у розстрілі майданівців обов’язково мають бути притягнені до відповідальності, в тому числі і ті, хто віддавали злочинні накази.

Ці матеріали «суттєво збільшують доказову базу для притягнення до відповідальності конкретних посадових осіб, причому не лише тих, хто вбивав з цієї зброї українських Героїв, але ми можемо зараз прослідкувати і тих, за чиїм наказом ця зброя була видана, замовників і організаторів вбивств, що суттєво покращує доказову базу», сказав Петро Порошенко. Президент відзначив, що наполягатиме, щоб Верховна Рада на найближчий сесії внесла зміни до закону про заочне правосуддя, щоб усі винні були покарані».

Про це повідомили 5 лютого, на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини