Зґвалтування, катування і депортації, вчинені російськими терористами в Україні
15:25 20 жовтня 2023 р.
Комісія ООН представила новий звіт про воєнні злочини росіян, але досі не бачить ознак геноциду в Україні.
Про це повідомляє Бабель, пише Dailylviv.com.
Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні оприлюднила звіт (дивіться нижче його оригінал - DL) про порушення прав людини та воєнні злочини в Україні. Ідеться про зґвалтування, катування, депортації дітей та невибіркові напади.
Нещодавні розслідування комісії в Херсонській та Запорізькій областях свідчать про те, що зґвалтування часто супроводжувалося додатковими актами насильства над жертвами, зокрема жорстоким побиттям, удавленням, задушенням, порізами, пострілами поруч з головою жертви й умисними вбивствами. На 75-річну жінку, яка залишилася сама, щоб захистити своє майно, напав російський солдат. Під час допиту він її бив по обличчю, грудях і ребрах та душив її. Він наказав їй роздягнутися, а коли вона відмовилася, зірвав з неї одяг, порізав їй живіт невеликим гострим предметом і кілька разів зґвалтував. Окрім наслідків зґвалтувань, у жертви було зламані кілька ребер і зубів.
Також у звіті — нові докази, які зібрали в Херсонській та Запорізькій областях. Вони свідчать про систематичність катувань на окупованих територіях. Росіяни катують переважно чоловіків, яких підозрюють у передачі інформації Україні. Свідки розповіли про ситуації, коли катували з такою жорстокістю, що людина гинула.
У катівні у школі села Біляївка Херсонської області люди, яких росіяни утримували, просили про допомогу для одного з чоловіків, який одразу ж після катувань почав задихатися. Однак російські військові відмовились йому допомагати, за годину він загинув.
У звіті йдеться про те, що російська армія невибірково використовує зброю, що призводить до поранень серед цивільних. Наприклад, у квітні 2023 року від обстрілу багатоповерхового житлового будинку в Умані Черкаської області загинули 24 цивільні людини, переважно жінки та діти, а частина будинку стала непридатною для проживання.
Щодо депортацій українських дітей до росії, комісія задокументувала переміщення 31 дитини з України до росії у травні 2022 року та дійшла висновку, що це переміщення було незаконною депортацією — це воєнний злочин.
Також у доповіді наводять три випадки, коли українська влада порушувала права людини щодо підозрюваних у колабораціонізмі.
Незалежну міжнародну комісію ООН з розслідування порушень в Україні створила Рада ООН з прав людини у 2022 році, щоб розслідувати всі ймовірні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права і повʼязані з ними злочини в контексті агресії росії проти України.
У березні 2024 року комісія представить Раді ООН з прав людини комплексну доповідь про свою діяльність.
Ознак геноциду в Україні ця комісія не бачить.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook