15:44 29 грудня 2023 р.
Працівники ДБР затримали львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР.
Про це повідомило Державне бюро розслідувань (ДБР), пише DailyLviv.com.
Хабар пропонувався за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.
Бюро порушило кілька місяців тому кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.
Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.
Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань.
Також, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.
Читайте також: Львівський волонтер у свій день народження подарував державі 200 тис грн і турнікети
Аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств, виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів.
За попередніми оцінками сума збитків може сягати понад 1 млрд грн.
Досудове розслідування триває.
Читайте також: Міноборонівець купував для ЗСУ снаряди за завищеними цінами
Вирішується питання щодо повідомлення фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Санкція статті передбачає покарання – позбавленням волі на строк до восьми років.
Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.
За всіма опосередкованими даними, мова йде про Ігоря Гринкевича.
Нагадаємо, у гірському селі ЛОВА замовила будівництво Центру безпеки громадян за 33 млн грн, що в півтора раза вище за ринкову ціну. Директором і засновником фірми, яка виграла тендер, є «Будівельний альянс Монтажпроект», сина львівського підприємця Ігоря Гринкевича. Фірма за свою коротку історію неодноразово ставала предметом негативних публікацій в ЗМІ.
Ще один об'єкт, яким займається Ігор Гринкевич, є палац XVIII ст. Скшинських - Чарторийських. Меморандум про його реставрацію підписали голова ЛОВА Максим Козицький, в.о голови Львівської обласної ради Юрій Холод та співзасновник БФ “HopeUA” Ігор Гринкевич.
Читайте також: Поліція Львівщини замовила будівництво розплідника службових собак у двічі засудженого підприємця