Яворівський полігон – «зона без самогону»

16:09 7 квітня 2015 р.


Фото: wikipedia.org

За кілька останніх місяців військові патрулі склали таку ж кількість протоколів за вживання алкоголю військовослужбовцями на Яворівському полігоні та в навколишніх селах, скільки за увесь минулий рік.

Про це сьогодні, 7 квітня, під час дискусії на тему «Військовий патруль на Львівщині: права, обов’язки і координація дій із правоохоронними та громадськими структурами» повідомив заступник начальника Західного територіального управління військової служби правопорядку ЗСУ, підполковник Федір Федчик.
 
Нагадаємо, що недавно на Львівщині військовослужбовці на вимогу громадських активістів розпочали воювати проти «зеленого змія», який підступно інфікує наших військовослужбовців, починаючи з полігону та закінчуючи зоною АТО.

- Стан справ, коли це все починалося і тепер – змінився. Люди зрозуміли, що це  (алкоголь – ред.) дійсно біда, - каже підполковник Федір Федчик.

За словами Федора Федчика, за діями військовослужбовців – щоби не купували та не вживали алкоголь – стежать військові патрулі. А ось боротися з місцевими мешканцями, які женуть самогон, патрулі не мають права.

За словами керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковника Олександра Поронюка, коли приїжджає військове начальство, то місцеві мешканці кажуть, що вони «все розуміють», але після цього все ж продовжують гнати оковиту.

- У нас є категорія людей, яка з цього живе, заробляє. І апарати у багатьох під стріхою стояли не один рік, і зараз в три зміни працюють. Але коли приходять представники громадських організацій, то переконати вдається набагато швидше, - каже Олександр Поронюк.

Що стосується військових, то, на переконання підполковника Поронюка, замало сьогодні тільки морального впливу.
- Громадянин повинен знати: якщо він не виконує свої обов’язки, то держава може застосувати до нього свої засоби впливу – затримання військовослужбовця за непокору, за невиконання наказу, за дезертирство, за ухиляння від військової служби, - каже він.

За словами Олександра Поронюка, надзвичайно важко було спілкуватися з військовослужбовцями ще минулого року.
- Тому що люди поприходили з мирного життя, і всі ніби готові робити щось, а коли треба щось конкретно: створити блок-пост, створити опорний пункт, то він копати не буде, він чергувати не буде, він не для того йшов в армію, - сказав підполковник.

dailylviv.com

До теми

16:42 18 травня 2022 р.

Шахрайство зменшило іноземну допомогу: Генпрокуратура проводить 9 розслідувань у Львові

Утома від війни і шахрайство зменшують іноземну допомогу Україні, - оцінює двотижневик «Forbes» у середу, 17 травня. Видання повідомляє, що за минулий тиждень Україна отримала на 39 відсотків менше гуманітарної допомоги, ніж в останній тиждень березня, коли поставки досягли піку.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу