ВРЮ розглядає питання про звільнення кількох суддів зі Львівщини

15:37 6 травня 2016 р.

В Україні порушено багато кримінальних проваджень проти суддів, які ухвалювали завідомо неправомірні рішення. Переважна більшість справ стосується тих суддів, які виносили судові рішення у справах учасників «Євромайдану» і «Автомайдану».

Про це сьогодні, 6 травня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: “Дисциплінарна відповідальність та її наслідки для суддів-порушників у Львівській області”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив член Вищої ради юстиції, доктор юридичних наук, професор Андрій Бойко.

- Але на сьогодні я не знаю жодної справи, у якій  би вже винесли  обвинувачувальний вирок щодо судді. Натомість є вже один виправдальний, - уточнив він.

А ось найвищим адміністративним покаранням для судді є звільнення за ознаками порушення присяги. Проте такі рішення може приймати тільки Вища рада юстиції.

- Навіть якщо Вища кваліфікаційна комісія приймає висновок щодо судді першої чи апеляційної інстанції про наявність ознак порушення присяги, то вона звертається до Вищої ради юстиції, яка повинна розглянути цей висновок. Якщо ознаки порушення присяги суддею наявні, то вона вносить подання у Верховну Раду чи до Президента України про звільнення такого судді, - пояснює Андрій Бойко.

За його словами, сьогодні Вища рада юстиції розглядає кілька категорій справ щодо суддів за ознаками порушення присяги.
- За висновками тимчасової спеціальної комісії, яка була створена за законом про відновлення довіри до судової влади, ми розглянули 41 висновок тимчасової спеціальної комісії щодо 46 суддів. І з них на 29 суддів ми внесли подання про звільнення за ознаками порушення присяги. 

Нещодавно ця комісія передала нам ще близько 300 матеріалів на суддів. Там є справи і на кількох суддів і з Львівської області, - розповідає член Вищої ради юстиції.

Що стосується подань від Вищої кваліфікаційної комісії України на звільнення суддів, то розглянуто п’ять справ. І у всіх прийнято рішення внести подання до Верховної Ради або до Президента.

- Це залежить, чи суддя був обраний на п’ять років, чи призначений безстроково. Ми рекомендуємо звільнити одного суддю Вищого господарського суду України та  одного – Вищого спеціалізованого суду України, - каже Андрій Бойко.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:25 21 січня 2022 р.

У Львові затримали нічного грабіжника АЗС

19 січня зловмисник зайшов у приміщення автозаправної станції на проспекті Чорновола у Львові, розпилив касирці в обличчя газ з балончика, після чого заволодів 5 тис грн та втік.

Рубрика: Кримінал

11:37 21 січня 2022 р.

У центрі Львова наркотиками торгували у хостелі і майстерні з ремонту взуття

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили у зловмисників близько трьох кілограмів психотропних речовин, вартість яких за цінами «чорного» ринку становить близько 600 тисяч гривень.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу