Верховна Рада ухвалила закон про перехід церковних громад

12:15 17 січня 2019 р.


Фото: ukrinform.ua

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)».

За ухвалення відповідного законопроекту №4128-д проголосували 229 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти. Закон визначає, що рішення про зміну підлеглості або щодо змін і доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу. Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади. Далі це рішення підлягає реєстрації відповідно до законодавства.

У законі наголошується, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміну права власності та інших речових прав таких релігійних громад, окрім випадку, встановленого статтею 18 цього закону. Законом також встановлюється мораторій на відчуження майна громади у випадку, якщо нею прийнято рішення про зміну підпорядкування.

Частина громади, не згодна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником або користувачем. Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності - голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Віктор Єленський, презентуючи законопроект, уточнив, що він передбачає уникнення подвійної реєстрації.

«Це закон для всіх релігійних громад. Він передбачає, що ті непорозуміння, що виникають при зміні релігійною громадою своєї релігійної підлеглості, будуть значно мінімізовані», – зазначив Єленський.
Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування. Про це dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу