В окружному адмінсуді рятуватимуть полонину Боржаву

22:08 10 березня 2020 р.

  • 0

У четвер, 12 березня о 8:40, в Закарпатському окружному адміністративному суді (Ужгород, вулиця Загорська, 30) продовжиться судове засідання по суті в резонансній справі щодо скасування скандального висновку з оцінки впливу на довкілля проекту будівництва вітрової електростанції на полонині Боржава.

Про це інформує команда активістів "Врятуй Боржаву".

Оскаржуваний висновок був виданий у березні 2019 року департаментом екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА.

На попередньому засіданні сторони висловили свої позиції і дали відповіді на запитання суду та учасників справи. Випливло багато цікавих фактів, зокрема, стало зрозуміло, що представник департаменту є зовсім необізнаним щодо планованої діяльності, яку цей державний орган фактично схвалив. Наприклад: невідомо, де конкретно буде проходити будівництво і розширення під’їзних доріг схилами Боржавських полонин; де планують прокладати підземний кабель; які роботи будуть виконувати при будівництві дренажної системи і як вони вплинуть на довкілля.

І це не повний перелік питань, які як представник відповідача, так і забудовника ВЕС, не змогли пояснити. Зокрема і те, як можна реалізувати прописані департаментом екологічні умови, у тому числі - «не перешкоджати розвитку туризму» та інші суперечності у тексті виданого ним документу.

На засіданні 12 березня суд вивчатиме докази. Серед них – висновки експертів як зі сторони забудовника, так і від незалежних науковців і установ, листи від туристичних і спортивних організацій, відеозапис порушень під час громадських слухань тощо.

Команда захисників Боржави буде намагатись максимально повно висвітлити всі порушення, які призвели до надання протиправного екологічного висновку і не допустити руйнівного будівництва на особливо цінній природній гірській території Карпат. Адже наслідки цього безвідповідального рішення департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА можуть бути катастрофічними, а зміни – незворотними.

Нагадаємо, науковці сфальшували ОВД електростанції на Боржаві і потрапили в «чорний реєстр».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:42 28 березня 2020 р.

Бандити вимагали 8% від уже перерахованих 2,6 млн грн за реконструкцію кінотеатру в Кам’янка-Бузькій

На Львівщині затримали ймовірних рекетирів, які вимагали «відкати» у місцевого підприємця. До правоохоронців звернувся сам постраждалий у січні цього року.

Рубрика: Закон

19:39 27 березня 2020 р.

Біля українсько-польського кордону вбили благородного оленя

Учора, 26 березня, неподалік українсько-польського кордону в Старосамбірському районі Львівської області прикордонники відділення «Нижанковичі» затримали чотирьох осіб, які незаконно полювали в прикордонній смузі.

Рубрика: Закон