В окружному адмінсуді рятуватимуть полонину Боржаву

22:08 10 березня 2020 р.

У четвер, 12 березня о 8:40, в Закарпатському окружному адміністративному суді (Ужгород, вулиця Загорська, 30) продовжиться судове засідання по суті в резонансній справі щодо скасування скандального висновку з оцінки впливу на довкілля проекту будівництва вітрової електростанції на полонині Боржава.

Про це інформує команда активістів "Врятуй Боржаву".

Оскаржуваний висновок був виданий у березні 2019 року департаментом екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА.

На попередньому засіданні сторони висловили свої позиції і дали відповіді на запитання суду та учасників справи. Випливло багато цікавих фактів, зокрема, стало зрозуміло, що представник департаменту є зовсім необізнаним щодо планованої діяльності, яку цей державний орган фактично схвалив. Наприклад: невідомо, де конкретно буде проходити будівництво і розширення під’їзних доріг схилами Боржавських полонин; де планують прокладати підземний кабель; які роботи будуть виконувати при будівництві дренажної системи і як вони вплинуть на довкілля.

І це не повний перелік питань, які як представник відповідача, так і забудовника ВЕС, не змогли пояснити. Зокрема і те, як можна реалізувати прописані департаментом екологічні умови, у тому числі - «не перешкоджати розвитку туризму» та інші суперечності у тексті виданого ним документу.

На засіданні 12 березня суд вивчатиме докази. Серед них – висновки експертів як зі сторони забудовника, так і від незалежних науковців і установ, листи від туристичних і спортивних організацій, відеозапис порушень під час громадських слухань тощо.

Команда захисників Боржави буде намагатись максимально повно висвітлити всі порушення, які призвели до надання протиправного екологічного висновку і не допустити руйнівного будівництва на особливо цінній природній гірській території Карпат. Адже наслідки цього безвідповідального рішення департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА можуть бути катастрофічними, а зміни – незворотними.

Нагадаємо, науковці сфальшували ОВД електростанції на Боржаві і потрапили в «чорний реєстр».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу