У слідчому ізоляторі державної пенітенціарної служби на Львівщині утримують двох неповнолітніх

20:22 13 жовтня 2014 р.


Фото: mukachevo.net

У прес-службі обласної прокуратури стверджують у понеділок, що цією установою вже забезпечено комплексний нагляд за додержанням прав дітей, які потрапили у конфлікт із законом.

У прес-службі обласної прокуратури заявили сьогодні, 13 жовтня, що цією установою вже забезпечено комплексний нагляд за додержанням прав дітей, які потрапили у конфлікт із законом. У її повідомленні з цього приводу також зазначено:

«Упродовж 9 місяців поточного року до суду направлено 22 клопотання про застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру, з угодами про визнання винуватості – 7 обвинувальних актів та 11 з угодами про примирення. Зазначимо, що укладення таких угод є додатковим засобом гуманізації застосування кримінальної репресії до дітей.

Також поширеною є практика застосування до неповнолітніх альтернативних запобіжних заходів, не пов’язаних з позбавленням волі, таких як особисте зобов'язання (21) та домашній арешт (10). При цьому, у поточному році до жодного неповнолітнього, на стадії досудового розслідування, такий запобіжний захід, як взяття під варту не застосовувався. Така практика дає змогу не порушувати сформовані соціально-корисні зв'язки дітей з їх родинами або законними представниками.

За наслідками реалізації прокурорами повноважень щодо сприяння суду у розгляді кримінальних справ в розумні строки, на 75% зменшилась кількість випадків, коли неповнолітні утримуються під вартою понад 6 місяців (1 неповнолітній проти 4-х торік).

Варто зауважити, що внаслідок гуманізації кримінального судочинства відзначається позитивна тенденція до зменшення кількості не лише випадків, коли неповнолітні перебувають у слідчих ізоляторах, а й засуджених до покарання у вигляді позбавлення волі.

Так, наразі у слідчому ізоляторі державної пенітенціарної служби України у Львівській області утримується лише 2 неповнолітніх, тоді як за 9 місяців 2013 року – 12 осіб. Крім того, поточного року органами прокуратури Львівської області проведено ряд актуальних перевірок стану додержання законодавства щодо захисту прав неповнолітніх, які перебувають у спеціальних установах для дітей, забезпечення якісного медичного обстеження, соціального захисту підлітків, надання їм належної медичної допомоги, виконання індивідуальних програм реабілітації, тощо.

Унаслідок активізації наглядової діяльності у цій сфері поновлено права понад 20 ув’язнених дітей. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 службових осіб державної пенітенціарної служби України.

При цьому, виявлені у 2014 році органами прокуратури порушення у діяльності правоохоронних органів під час здійснення досудового слідства у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, проведення з підлітками профілактичної роботи стали підставою для притягнення до відповідальності 75 посадовців. У прокуратурі Львівської області триває подальша робота щодо забезпечення комплексного захисту прав і свобод дітей та ефективної діяльності органів прокуратури в системі ювенальної юстиції нашої держави».

dailylviv.com

До теми

13:16 25 вересня 2020 р.

На Львівщині знайшли тіло злочинця, який важко поранив 51-річну жінку

У Стебнику чоловік намагався вбити матір своєї дівчини, а згодов вчинив самогубство.Жінку госпіталізовано з вогнепальним пораненням голови - медики роблять усе можливе, аби врятувати їй життя.

Рубрика: Закон

10:37 25 вересня 2020 р.

Голова Брюховичів продав військове містечко за долари. СБУ проводить 20 обшуків (відео)

Служби безпеки України викрила седищного голову Брюховичів, який організував схему відчуження земляних ділянок, що перебувають у власності Міноборони на Львівщині.

Рубрика: Закон

22:37 24 вересня 2020 р.

У ФРН масштабна спецоперація через нелегальних працівників з України

Одразу в кількох федеральних землях співробітники федеральної поліції Німеччини проводять низку рейдів через виявлення значного числа фальшивих документів Євросоюзу в працівників, зокрема, з України.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу