У Пустомитах міськрада віддала в оренду 300 га землі без торгів

10:30 6 лютого 2026 р.

Пустомитівська прокуратура викрила схему, за якою приватна фірма отримала ділянку, що у тисячі разів перевищує площу нерухомості на ній.

Про це повідомила прокуратура Львівщини, пише DailyLviv.com.

Пустомитівська окружна прокуратура виявила порушення земельного законодавства під час використання земель комунальної власності на Львівщині.

Всупереч вимогам Земельного та Водного кодексів України було незаконно оформлено право приватної власності на водні об’єкти та гідротехнічні споруди. Водночас ці об’єкти є нерозривно пов’язаними із земельною ділянкою та відповідно до закону не підлягають відчуженню.

Крім того, міською радою без проведення земельних торгів юридичній особі передано в оренду земельну ділянку площею майже 300 гектарів. Вказану землю надали для обслуговування нерухомого майна площею лише 507 кв. м, що у тисячі разів перевищує площу об’єкта.

З метою захисту інтересів територіальної громади прокуратура подала позов до Господарського суду Львівської області про скасування незаконних договорів та повернення земельної ділянки у комунальну власність.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

DailyLviv.com

 

DIM.RIA