У прокуратурі назвали заяви міського голови Львова маніпуляцією

11:52 25 листопада 2016 р.

Правоохоронці запевнили, що рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища можна і потрібно проводити навіть попри судове рішення про припинення його експлуатації.

У прес-службі прокуратури Львівської області запевнили сьогодні, 25 листопада, що заяви міського голови Львова щодо неможливості проведення рекультивації Грибовицького сміттєзвалища через позов прокуратури є маніпуляцією суспільної думки. В обласній прокуратурі стверджують, що у Львівського міського голови та виконавчого комітету Львівської міської ради було щонайменше10 років, щоб вирішити питання експлуатації Грибовицького сміттєзвалища – його закриття й проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону для розміщення відходів, будівництва на ній заводу з їх переробки та сміттєсортувального комплексу, однак жоден із заходів так і не був зроблений.

У прес-службі прокуратури також нагадали, що, у зв’язку з численними порушеннями вимог санітарного й природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами при експлуатації сміттєзвалища, ще головний державний санітарний лікар Львівської області ще в 2003 році виніс постанову про припинення його експлуатації. Крім того, згідно з висновком Державної екологічної експертизи щодо екологічної ситуації, що склалася на території впливу Львівського міського полігону ТПВ від 2011 року, проведеної міністерством екології та природних ресурсів України, подальша діяльність Львівського полігону ТПВ визнана екологічно неприпустимою через негативний вплив на довкілля та такою, що підлягає поетапному закриттю з його технічною та біологічною рекультивацією.

В обласній прокуратурі нагадали також, що про ці обставини було відомо виконавчому комітету Львівської міської ради та міському голові Львова. Бо вони були предметом дослідження в адміністративній справі за позовом прокуратури Львівської області ще у 2013 році до Львівської міської ради, її виконавчого комітету та міського голови Львова. У прес-службі прокуратури також повідомили: «Щоправда у 2015 році постановою Львівського апеляційного адміністративного суду прокуратурі області відмовлено в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності Львівської міської ради, її виконавчого комітету та міського голови Львова з вищевказаних питань. Однак питання закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалище так із залишалось без вирішення, що в свою чергу збільшувало кількість скарг та акцій протестів мешканців села Великі Грибовичі в Жовківському районі».

Відтак, прокуратурою області в поточному році знову було подано позовну заяву до міського голови Львова та виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання до вчинення дій. На цей раз суд підтримав позицію прокуратури та зобов’язав виконавчий комітет ЛМР припинити діяльність Грибовицького сміттєзвалища. Зокрема, постановою Львівського окружного адміністративного суду зобов’язано виконавчий комітет Львівської міської ради невідкладно вжити заходів до припинення вивезення ЛКП «Збиранка» відходів на Грибовицьке сміттєзвалище.

Водночас, цим же судом прокуратурі відмовлено у визнанні протиправною бездіяльність щодо незакриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону та будівництва на ній сміттєпереробного заводу, тощо. З огляду на це, прокуратурою області вказане рішення буде оскаржено до вищестоящої інстанції.

В обласній прокуратурі також пояснили, що поняття рекультивації не означає експлуатацію сміттєвого полігону, а свідчить про те, що рекультивацію, попри судове рішення, можна і потрібно проводити. Відтак, у прес-службі прокуратури резюмують, що заяви міського голови, що через прокуратуру вони не можуть проводити рекультивацію сміттєзвалища є необґрунтованими та надуманими.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини