У прокуратурі Львівщини відреагували на заяву забудовника

13:00 21 листопада 2016 р.

В обласній прокуратурі вважають за доцільне поінформувати громадськість щодо забудови земельної ділянки на розі вулиць Варшавської й Соснової.

У прес-службі обласної прокуратури повідомили сьогодні, 21 листопада, що представник забудовника земельної ділянки на розі вулиць Варшавської й Соснової у Львові «запевняла в засобах масової інформації про «безпідставність доводів прокуратури щодо незаконної передачі згаданої земельної ділянки під будівництво Львівського обласного кооперативного міжгосподарського об’єднання по агропромисловому будівництву «Львівоблагропромбуд». З огляду на це, в прес-службі прокуратури Львівської області вважають за доцільне поінформувати громадськість про законність, обґрунтованість та послідовність дій прокуратури у даній справі.

У прес-службі обласної прокуратури пояснили, що підставою для звернення прокуратури Львівської області до господарського суду стали виявлені чисельні порушення, що полягали у незаконному наданні в оренду фактично вільної земельної ділянки під забудову без проведення конкурсу, незаконному виготовленні та погодженні проекту відведення цієї ділянки та інше. В обласній прокуратурі також конкретизували, що «посеред інших, був виявлений факт внесення завідомо неправдивих відомостей до висновку про погодження проекту землеустрою в частині наявності на ділянці належного забудовнику майна, яке фактично відсутнє, що стало підставою для присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру, прийняття радою ухвали про надання земельної ділянки в оренду без конкурсу та укладено договір оренди землі.

Відтак, у прес-службі обласної прокуратури запевнили: «Вкладене стало підставою для реєстрації у ЄРДР кримінального провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 366 КК Україна службовою особою Держземагенства у Львові, яке скеровано до суду. Саме з урахуванням обставин, доводів та доказів, наданих прокуратурою, господарським судом Львівської області і було постановлено рішення про задоволення позову прокурора у повному обсязі».

У прес-службі обласної прокуратури також стверджують: «Поряд з цим, розглядаючи апеляційну скаргу забудовника, Львівський апеляційний господарський суд не врахував обґрунтованості доводів прокурора та наявні у справі матеріали, що підтверджують незаконність надання вказаної земельної ділянки під скандальну забудову, а тому скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у задоволенні позову прокурора. Не погодившись з таким, прокуратурою Львівської області до Вищого господарського суду України подано касаційну скаргу.

В обласній прокуратурі також зауважили, що коментарі представника забудовника містять посилання на певні судові рішення, постановлені на його користь й подаються у контексті, вигідному для самого забудовника, однак, при цьому не зазначено, що вони прийняті не за участі прокуратури і не спростовують по суті неправомірності набуття права на земельну ділянку, оскільки саме судовий спір про законність надання земельної ділянки є первинним по відношенню до всіх інших, коментованих.  У прес-службі обласної прокуратури також повідомили: «Разом з цим, акцентуючи увагу на «виграні забудовником суди», представник чомусь замовчує про «програні» справи. Зокрема, у жовтні поточного року Сихівським районним судом Львова відмовлено у задоволенні адміністративного позову Львівського обласного кооперативного міжгосподарського об’єднання по агропромисловому будівництву «Львівоблагропромбуд» до Інспекції ДАБК у Львові та залишено в силі наказ інспекції, яким скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт на будівництво багатоквартирного житлового будинку за вищевказаною адресою».

У прес-службі обласної прокуратури також запевнили: «З огляду на викладене, позиція прокуратури Львівської області є послідовною, законодавчо обгрунтованою та спрямованою на захист інтересів територіальної громади, з володіння якої незаконно вибула спірна земельна ділянка. Кінцеву крапку у розгляді вказаного спору поставить вищий суд». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини