У неназваному поліцією львівському університеті виготовляли наркотики на продаж (відео)

14:36 1 вересня 2020 р.

У Львові 31 серпня затримали наркоділків, які виготовляли метадон у лабораторії місцевого університету, а потім продавали його через інтернет-магазин.

Організатором виявися співвласник кальян-бару, виготовляв наркотики завідувач лабораторії навчального закладу, замовлення приймали з різних куточків країни. Через спеціально створений інтернет-магазин і телеграм-канал зловмисники продали понад чотири кілограми метадону на 2,5 мільйона гривень.

Про це повідомила поліція Львівської області, пише DailyLviv.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області та слідчі обласного управління поліції не лише виявили осіб, причетних до розповсюдження наркотиків, але й організатора наркобізнесу, місце виготовлення метадону та канали його збуту.

До групи наркоділків входило четверо львів’ян. Організатором виявися 35-річний раніше засуджений за контрабанду наркотиків співвласник місцевого кальян-бару. Так званою «правою рукою» лідера наркоугруповання був працівник цього ж закладу – 25-річний кандидат у майстри спорту. Саме він відповідав за фасування та збут наркотичних засобів на території України. Навіть самостійно готував «товар» до продажу – фасував наркотики як за місцем свого проживання, так і у приміщенні кальян-бару.

Вони залучили до злочинної діяльності завідувача лабораторії одного з львівських університетів. Використовуючи обладнання навчального закладу, він займався виготовлянням метадону. Потужності лабораторії дозволяли «хіміку» виготовляти за один раз понад кілограм наркотиків.

Зловмисники збували «товар» через спеціально створений інтернет-магазин і месенджер, а замовлення приймав та організовував подальше відправлення 21-річний працівник цього ж кальян-бару. Наркотики надсилали поштою, отримавши перед цим передплату на банківські рахунки. Аби приховати злочинну діяльність, вони постійно змінювали номери телефонів, які використовували під час відправлення метадону. Переважно покупцями товару були наркозалежні особи, які замовляли від одного до кількох грамів наркотику.

Під час досудового розслідування поліційні задокументували факти виготовлення та збуту майже трьох кілограмів наркотиків.

У понеділок, 31 серпня, оперативники, слідчі спільно з обласною прокуратурою та за силової підтримки спецпідрозділу КОРД затримали організатора та учасників наркоугруповання. Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили понад один кілограм метадону.

Наразі всіх затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 307 (вчинення кримінального правопорушення у складі організованої групи) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Поліція офіційно не повідомила про назву університету, де працювала накролабораторія. 

Трьом фігурантам справи незаконного виготовлення наркотиків у львівському виші обрано запобіжні заходи:
- організатору: тримання під вартою із можливістю внесення понад 630 тис грн застави
- двом виконавцям: тримання під вартою із заставою у розмірі більше 420 тис грн
- стосовно четвертого фігуранта судовий розгляд перенесено на середу, 2 вересня.
Прокурори оскаржуватимуть це рішення в частині визначення величини застави, оскільки вважають таку суму недостатньою, повідомила пресслужба прокуратури Львівської області.

У Львіському національному університеті імені Івана Франка є кілька лабораторій, а у НУ "Львівська політехніка" - ще більше. Але нарколабораторія була організована у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького.

dailylviv.com

На Стрийщині виявили нездетоновану ракету, а також уламки збитої

Зеленський прибув до Варшави

У Львові під час повітряної тривоги було зачинене укриття. Відкрито кримінальне провадження

Зеленський назвав, скільки повітряних цілей запустила рф по Україні

У Львові горіли склади

У Скнилові впала збита ракета, є пошкодження, - Козицький

На Прикарпатті ціллю ворога була критична інфраструктура

На Стрийщині та Дрогобиччині ворог влучив в об'єкти критичної інфраструктури, - Козицький

П'ятьох полеглих Героїв оплакуватиме Львівщина

Тарас Андрухів, керівник Західного макрорегіону АТ «Укртелеком»: «Наша основна мета - щоденно забезпечувати користувачів, бізнес та державні структури зв'язком»

Росіяни били по енергетичній інфраструктурі Львівщини

На Львівщині оголошено закінчення повітряної тривоги. Що і скільки летіло

Аварійні відключення електроенергії через ракетну атаку

В Івано-Франківську пролунала серія гучних вибухів

Вибухи на Львівщині. Область атакують російські ракети. Працює ППО

Ракета в бік Львова. Оголошено найвищий рівень небезпеки

Крилаті ракети летять на захід - Козицький

Через загрозу заходу України Польща підняла в небо літаки, привела у найвищий стан готовності системи ППО

Запуск крилатих ракет «Калібр» з Чорного моря

Повітряну тривогу на Львівщині оголосили через загрозу ракетного удару - Козицький

Повітряна тривога у Львівській області. Пуски російський крилатих ракет

Російські бомбардувальники Ту-95МС запустили крилаті ракети на Україну

Шахед маневрував на Львівщині й відлетів. Закінчено повітряну тривогу

Зафіксовано виліт групи стратегічних бомбардувальників ТУ-95МС

Повітряна тривога на Львівщині. Ударні безпілотники загрожують

Планували великий бізнес-центр, тепер - житлово-комерційний простір. Що буде з озером на вул. Янева у Львові

Польща творчо оформила своє головування в ЄС

Путіна і Кузнєцова перепоховають на Голосківському цвинтарі у Львові

Південна Корея готова приймати військовополонених солдат КНДР, бо визнає їх своїми громадянами

Виїзні бригади шукатимуть бездомних у Львові

Керівники підприємств можуть подати заяви на бронювання без очікування 72 годин

На фасадах 5 закладів освіти Львова встановлять ще 13 меморіальних таблиць

Міноборони повідомило, коли стануть доступні електронні скерування на ВЛК

У боях за Часів Яр загинув Назарій Пістун. Прощання з Героєм

У Криму окупанти саджають за українську мову

Завтра на Личаківському цвинтарі навіки спочинуть полковник Дмитро Пермяков та старші сержанти Степан Левандовський, Віталій Словік

На Львівщині зросло виробництво цукру

Налипання мокрого снігу та ожеледиця. Львівські синоптики попереджають про ускладнення погодних умов

На українських АЗС різко зросли ціни на пальне

ЛМР домовилася з шістьма підприємцями про перенесення МАФів