У Львові триває розслідування «Афери століття»

12:00 17 вересня 2019 р.

  • 0


Фото: gazeta.lviv.ua

У прокуратурі Львівської області оприлюднили подробиці розслідувань резонансних справ, які трапились на Львівщині.

Щодо «Афери століття» у прокуратурі Львівської області розповіли: «Органами прокуратури області вживались заходи представницького характеру до повернення у комунальну власність майна, яке незаконно вибуло з власності територіальної громади Львова внаслідок так званої «Афери століття».

«Упродовж останніх двох років, з метою захисту інтересів держави, здійснено вступ у 10 справ, зокрема, що стосувались повернення приміщень у Львові по Свенціцького, 7 (382,6 квадратних метрів), Стецька, 11 (339,3 квадратних метрів), Дністерська, 16 (1294, 6 квадратних метрів), Хмельницького,37 (30,2 квадратних метрів), Півколо,14 (375 квадратних метрів), Богуна, 5 (37,7квадратних метрів), Кониського,1 (209 квадратних метрів), Теодора,5 (25,9 квадратних метрів), Старознесенська, 194 (104,6 квадратних метрів), Зелена, 202 (238,7 квадратних метрів )», – повідомили також у прокуратурі.

«У чотирьох справах постановлено остаточні рішення на користь держави. До прикладу, у справі за позовом О.Є. Макарова до І.Г.Сандул і Л. Малькової про розподіл часток та зустрічним позовом І.Г.Сандул і Л. Малькової до О.Є. Макарова про виселення та визнання права на приміщення по Кониського,1 площею 209 квадратних метрів», – поінформували також у прокуратурі.

«Окрім цього, органи прокуратури, з метою захисту інтересів держави самостійно ініціювали подання позовних заяв про витребування майна з чужого незаконного володіння. У порядку представницької діяльності предʼявлено вісім позовних заяв (у справі «Афера століття») про скасування державної реєстрації права власності та витребування майна – нежитлових приміщень загальною площею 6118,1 квадратних метрів, зокрема, за адресами: Півколо,14 (4 448,2 квадратних метрів), Левицького, 22 (38,9 квадратних метрів), вулиці Антоновича,56 (237,3 квадратних метрів), вулиці Замкова,9 (175,7 квадратних метрів), Богуна, 8 (55,7 квадратних метрів), Січових Стрільців, 3 (157,9 квадратних метрів), Тесленка,2 (1004,4 квадратних метрів), Дрогобича,4 (308,2 квадратних метрів)», – розповіли також у прокуратурі.

«На даний час судами розглянуто та задоволено три позови про повернення у комунальну власність приміщень площею 1417,4 квадратних метрів стосовно приміщень на вулиці Дрогобича, 4 загальною площею 308,2 квадратних метрів, на вулиці Тесленка, 2 у Львові загальною площею 1004, 4 квадратних метрів, на вулиці Замковій, 9 у Львові загальною площею 175, 7 квадратних метрів», – повідомили також у прокуратурі.

«У провадженні слідчого управління ГУ НП у Львівській області перебуває кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 367, частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України, за фактом зловживання службовим становищем та службової недбалості посадових осіб Львівської міської ради, що спричинило тяжкі наслідки, а саме – вибуття з комунальної власності нежитлових приміщень у Львові. Досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває та перебуває на контролі прокуратури області», – поінформували також у прокуратурі.

«У ході досудового розслідування 10 квітня 2017 року повідомлено про підозру приватному нотаріусу Львівського міського нотаріального округу за частиною 3 статті 365-2 Кримінального кодексу України, яка вчиняла нотаріальні дії щодо об’єктів, які незаконно вибули з комунальної у приватну власність. 9 червня 2017 року винесено постанову про закриття кримінального провадження щодо підозрюваної за частиною 3 статті 365-2 Кримінального кодексу України, на підставі пункту 5 частини 1 статті 284 Кримінально-процесуального кодексу України, у зв’язку з тим, що підозрювана померла», – розповіли також у прокуратурі.

«У ході досудового розслідування 1 червня 2017 року повідомлено про підозру мешканцю Львова за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України, за фактом шахрайства в особливо великих розмірах, а саме – заволодіння двома об’єктами нерухомого майна, які належать до комунальної власності, шляхом незаконної реєстрації права власності на них. Разом з тим, підозрюваного оголошено в розшук у зв’язку з тим, що місцезнаходження останнього невідоме», – повідомили також у прокуратурі.

«Окрім цього, за результатами досудового розслідування 31 липня 2017 року та 26 вересня 2017 року до Сихівського районного суду Львова скеровано обвинувальні акти за частиною 4 статті 358, частиною 4 статті 190, частиною 1 статті 209 Кримінального кодексу України, стосовно двох осіб за фактом заволодіння нежитловими приміщеннями у Львові, на загальну суму понад 35 мільйогнів гривень («Афера століття»). На даний час судовий розгляд триває, чергове судове засідання призначено на 12 листопада 2019 року», – поінформували також у прокуратурі.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:46 19 лютого 2020 р.

Прикордонника затримали за "тарифікацію" контрабандних сигарет

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, затримали військовослужбовця одного з прикордонних загонів Західного регіонального управління Держприкордонслужби України за вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Рубрика: Закон

19:28 19 лютого 2020 р.

Суд дозволив юристам Козловського будувати ресторан у Стрийському парку

Восьмий апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляційної скарги Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львові, яка намагалась відновити дію свого припису про зупинення будівництва в Стрийському парку. Там забудовник ТОВ «Львів-Енергія» будує ресторан на місці незаконно знесеної будівлі.

Рубрика: Закон

19:08 19 лютого 2020 р.

Керівництво військової частини у Львові приховало вбивство, - ДБР

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, розпочали досудове розслідування за фактом ненаправлення військовими службовими особами однієї з військових частин у Львівській області до органу досудового розслідування повідомлення про підлеглого, який вчинив кримінальне правопорушення, а також умисного невиконання службових обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 426 Кримінального кодексу України).

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Дві платіжки за газ

Рубрика: Економіка

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу