У Львівському адмінсуді розпочали розглядати позов щодо міністра Арсена Авакова (оновлено: відео)

18:55 3 вересня 2015 р.

  • 0
  • 4461


Фото: Галина Терещук / «Радіо Свобода»

Освітянин Святослав Літинський вимагає від МВС надати йому переклади офіційних коментарів його очільника українською мовою.

У Львівському окружному адміністративному суді розпочалося слухання справи львівського активіста, освітянина Святослава Літинського, який позивається до міністра внутрішніх справ України Арсена Аваковим – вимагає від МВС надати йому переклади офіційних коментарів його очільника українською мовою. Активіст спершу надіслав запит у МВС із проханням надати йому оприлюднену міністром на офіційному інтернет-каналі МВС у червні й липні інформацію державною мовою.

Позивач вказав, про які саме відеозаписи йдеться. Однак Департамент зв’язків з громадськістю МВС не задовольнив його прохання і він подав позов у суду.

Святослав Літинський зазначив: «Мені повідомили, що не розуміють, що я прошу, що на канал МВС в «Youtube», подають інші люди, не працівники МВС, а це не правда. Всі офіційні коментарі Аваков, я так вважаю, має говорити українською мовою».

Відповідач МВС від коментарів відмовився, але просив позов не задовольняти. Це не перший судовий позов львів’янина проти міністерства внутрішніх справ.

Минулого року восени він через суд домігся видачі нового паспорта громадянина України без другої сторінки, що дублюється російською мовою. А раніше чоловік змусив через суд два підприємства у Львові видавати людям касові чеки українською мовою. Наразі суд у розгляді позову Літинського проти міністра Авакова оголосив перерву.

Про це повідомили сьогодні, 3 вересня, «Радіо Свобода». Натомість в інформаційній агенції «УНН» розповіли в четвер:

«Суд у справі позову львівського активіста Святослава Літинського до міністра МВС України Арсена Авакова перенесли на 14 вересня», – передає кореспондент «УНН». Судді вирішили перенести судове засідання через брак інформації. Зокрема, очікують на додаткові документи з міністерства, а також фрагменти відео, на яких А.Аваков виголошував промову російською мовою.

Львівський активіст розповів журналісту УНН: «Мене найбільше обурило, навіть не те, що А.Аваков виголошував промову російською, а те, що мені не надали перекладу українською мовою його доповіді. Будемо чекати наступного засідання. Хоча мене трохи дивує, таке затягування судового процесу, все можна вирішити швидше».

Як повідомляв «УНН», 1 вересня активіст Святослав Літинський, який першим в Україні отримав паспорт без російського дубляжу, подав в суд на міністра МВС України Арсена Авакова за те, що той виголошував промову про нову поліцію російською мовою».

Про це повідомили сьогодні, 3 вересня,в інформаційній агенції «УНН».

Як інформував «ЩЛ», громадський активіст Святослав Літинський повідомив 1 вересня: «Суд проти Арсена Авакова відбудеться в четвер, 3 вересня, у Львові. Наша вимога: зобов'язати МВС надати Літинському автентичний переклад державною мовою виступу міністра внутрішніх справ»; натомість засновник ГО «Незалежні» Максим Бризіцький розповів сьогодні, 3 вересня: «Аваков про наш позов: «У Львові я виключно українською розмовляв, так, як і зараз. Львів’яни бувають теж дурні, вибачте, як і дурні харків’яни, і взагалі люди бувають різні». 

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

16:45 18 вересня 2019 р.

Прокуратура судиться за земельну ділянку у Львові

У ході здійснення представницької діяльності Львівською місцевою прокуратурою №2 виявлено факт незаконного вибуття з комунальної власності територіальної громади Львова земельної ділянки вартістю майже 520 тисяч гривень.

Рубрика: Закон

  • 0
  • 360

12:33 18 вересня 2019 р.

З 19 вересня у Львові порушників ПДР стане більше

Додається 17 нових та буде розширено вісім ділянок автодоріг (з підвищеним рівнем аварійності), на яких здійснюватиметься контроль швидкісного режиму за допомогою лазерних вимірювачів швидкості TruCAM.

Рубрика: Закон

  • 0
  • 489

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Готель у Львові на кістках

Рубрика: Кримінал

ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?

Рубрика: Культура

Українські політв'язні в Криму

Рубрика: Політика

Стадіон "Торпедо" заганяють в офсайд

Рубрика: Економіка

Зміни в законодавстві щодо обслуговування в будинках газових мереж

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу