У Львівській міськраді заявили, що «прокуратура вимагає квартир»

18:15 26 липня 2016 р.


Фото: press-centr.com

У ЛМР повідомили, що директору департаменту житлового господарства та інфраструктури Аллі Нижник оголосшено про підозру.

«Поліція відкрила провадження та оголосила про підозру посадовцю міської ради, який відмовився на вимогу прокуратури передати прокурорським працівникам 31 квартиру», – повідомили сьогодні, 26 липня, в прес-службі міськради, де також поінформували:

«Мова йде про в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Аллу Нижник. Раніше про тиск з вимогою безкоштовної передачі службових квартир у приватну власність працівників прокуратури повідомляв і сам мер Львова Андрій Садовий

Як повідомила Гелена Пайонкевич, начальник юридичного управління ЛМР, «місто відстоюватиме свою позицію, бо вважає такі вимоги прокуратури цинічними». Чиновник також заявила: «В країні війна, місто постійно шукає можливості як забезпечити житлом принаймні сім'ї загиблих, а прокуратура, таке враження, залишилась жити в часи Януковича. Якими такими діями вони заслужили безкоштовне житло? Чим кращі від інших громадян України? І чому нова поліція, яка є нібито реформованою, допомагає прокуратурі в цих діях?».

На думку працівників поліції, встановлено достатньо доказів для того, щоб оголосити підозру в умисному невиконанні рішення суду про закріплення за працівниками прокуратури службових квартир. Нагадаємо, рішенням Галицького районного суду від жовтня 2015 року житлового господарства та інфраструктури зобов’язаний видати спеціальні ордери на вселення працівників прокуратури в квартири на пр. Червоної Калини у Львові. Станом на зараз Алла Нижник продовжує працювати на посаді в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури».

Невдовзі в прес-службі міськради повідомили також: 

«Представники служб, які працюють із соціально незахищеними категоріями мешканців, не погоджуються з рішенням віддавати працівникам прокуратури квартири, адже в місті є багато сімей, які критично потребують покращення житлових умов. Депутат Львівської міської ради Олена Пасевич зазначила: «В умовах, коли на квартирній черзі стоїть більше двох тисяч учасників АТО, понад півсотні родин загиблих учасників АТО, хлопців, які зазнали поранень у зоні АТО, і залишились інвалідами, нелогічною виглядає така поведінка прокуратури. Ці категоргії людей, які пройшли війну, повинні в першу чергу отримати можливість покращити свої житлові умови. У Львові є багато інших категорій соціально незахищених осіб – це багатодітні сім’ї, діти-сироти. Завдання влади – підтримувати та допомагати їм. Нелогічними і як тиск виглядають такі дії правоохоронних органів. Це явне лобіювання своїх інтересів. Не можна у такий спосіб тиснути на виконавчі органи влади».

Своєю чергою, в.о. директора Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Оксана Рубай зазначила: «Коли у місті понад 100 дітей-сиріт, які закінчують навчання і не мають де жити, коли в однокімнатній квартирі проживають багатодітні сім’ї з 6 дітьми, які беруть під опіку інвалідів чи людей похилого віку, аби покращити свої житлові умови, то не морально говорити про безкоштовне надання квартир тим людям, які точно живуть у кращих умовах. З моральної точки зору це не правильно. Такі люди можуть почекати, бо є категорії осіб, які сьогодні більш критично потребують кращого житла. У час після Революції Гідності, у час, коли багато львів’ян йдуть добровольцями на Схід, щоб захищати нашу країну від окупанта, коли у місті багато сімей, які виховують дітей-інвалідів і ці дітки живуть, фактично, завдяки зусиллям батьків, які за ними доглядають, виділяти житло самодостатнім сім’ям – цинічно. Хоча закон цього не забороняє. Але мусимо поставити собі питання – «що важливіше – закон чи наша моральність і захист соціально незахищених осіб?».

На думку працівників поліції, встановлено достатньо доказів для того, щоб оголосити підозру в умисному невиконанні рішення суду про закріплення за працівниками прокуратури службових квартир. Нагадаємо, рішенням Галицького районного суду від жовтня 2015 року житлового господарства та інфраструктури зобов’язаний видати спеціальні ордери на вселення працівників прокуратури в квартири на пр. Червоної Калини у Львові. Станом на зараз Алла Нижник продовжує працювати на посаді в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури.

Невдовзі в прес-службі міськради повідомили також: 

«Як прокоментував адвокат Дмитро Гудима, покарання може бути у вигляді штрафу або позбавлення волі до п’яти років. Львівська міська рада відстоюватиме свою позицію, бо не погоджується з вимогами прокуратури. прокоментував Дмитро Гудима зазначив також:

«Фактично, за частиною 2 статті 382 Кримінального кодексу, настає кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 12 тисяч 750 гривень до 17 тисяч гривень, або карається позбавленням волі до п’яти років, одночасно з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю до трьох років.

Щодо змісту самої підозри, то однозначно з тексту не можливо оцінити те, чи справді з боку особи, якій пред’явлена підозра, вчинено дії, які у Кримінальному кодексі називаються невиконанням судового рішення. Для того, щоб мало місце невиконання судового рішення за частиною 2 статті 382 Кримінального кодексу, треба, щоб службова особа, до якої було звернуто виконання відповідного судового рішення, або не вчиняла взагалі ніяких дій для того, щоб виконати це судове рішення, і тим самим ухилялась від його виконання, або особа прямо відмовлялась виконати судове рішення. Той факт, що не виконане рішення суду – ще не означає, що директор департаменту умисно його не виконувала і не хотіла виконати. Цілком можливо, що особа, якій пред’явлено підозру, писала якісь листи, запити з метою забезпечення виконання судового рішення. Зі свого боку, Львівська міська рада могла створити умови, за яких підозрювана не могла виконати це рішення. У процесі слідства повинні розібратись у цій ситуації, чітко визначити, чи з боку особи, якій вручено підозру, невиконання судового рішення було вчинено у формі відмови від виконання, чи мало місце ухилення від виконання у вигляді не вчинення тих дій, які би мали бути вчинені.

Зрештою, це лише підозра, а не обвинувальний акт. Це ще не вирок суду, але певні загрози для керівника департаменту є створені».

dailylviv.com

До теми

13:57 5 березня 2021 р.

Ексголовного тюремника Львівщини Михайла Дзюдзя судитимуть

САП повідомила про завершення розслідування та скерування до суду справи щодо екскерівника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мін’юсту, депутата Львівської облради Михайла Дзюдзя.

Рубрика: Закон

15:08 4 березня 2021 р.

Рішення Ратуші про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові знову чинне, - черговий суд

ЛКП „Зелене місто“ може продовжувати спорудження механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13.

Рубрика: Закон

14:44 4 березня 2021 р.

За вбивство двох собак мешканцеві Червоноградщини загрожує до 8 років ув’язнення

За процесуального керівництва Червоноградської місцевої прокуратури повідомлено про підозру 59-річному жителю Червоноградського району за жорстоке поводження з тваринами, що призвело до загибелі двох собак (ч.3 ст.299 КК України).

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу