У Дніпрі вбили близького друга міського голови Філатова
16:17 4 квітня 2025 р.
Юрій Федько помер у лікарні: що відомо про вбивство голова Лівобережної адміністрації Дніпровської міської ради і які версії слідства.
Про це розповідає BBC-Україна, пише DailyLviv.com. Під час вибуху автомобіля вранці 4 квітня у місті Дніпро загинув місцевий депутат і голова Лівобережної адміністрації Дніпровської міської ради Юрій Федько. Цю інформацію повідомили у поліції Дніпропетровської області.
Федько був близьким другом і соратником мера Дніпра Бориса Філатова.
Поліція кваліфікувала подію як теракт і відкрила кримінальне провадження. Правоохоронці оглянули місце події, зібрали речові докази та провели слідчі та оперативні дії, щоб встановити обставити злочину та розкрити його.
"На оперативній нараді визначили три основні версії: злочин на замовлення російських спецслужб задля дестабілізації ситуації у державі, неприязні стосунки потерпілого з ймовірним злочинцем, професійна діяльність потерпілого", - написали у поліції.
Повідомлення про вибух надійшло до поліції сьогодні близько 07:40.
Разом з Юрієм Федьком в автомобілі перебувала його дружина, яка отримала поранення.
На місце події прибув перший заступник голови Нацполіції - начальник головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.
Юрій Федько, починаючи з 1990-го року, працював у Придніпровському енергобудівному технікумі. З 1997-го по 2015-й був його директором.
У 2015-му очолив Самарську районну раду міста Дніпра. Став депутатом цієї райради від партії УКРОП (перший номер у списку).
У 2020-му обраний депутатом Дніпровської міської ради 8-го скликання від партії "Пропозиція", серед співзасновників якої є Борис Філатов, чинний міський голова Дніпра.
Юрій Федько був близьким другом міського голови Дніпра.
"Спочивай з миром, мій Друже, ще зі студентських часів. Невгамовний біль. Я знаю, що те мене чуєш зараз, братику. Єдиний, хто був в мерії зі мною на "ти", - написав про загибель Федька Борис Філатов.
Філатов додав, що "цей теракт розслідують найкращі професіонали, і це - справа честі для всіх нас".
Згідно з інформацією офісу генпрокурора, досудове розслідування веде спільна слідча група ГУНП в Дніпропетровській області та УСБУ в області.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook