У п'яти областях Західної України розтратили 500 млн грн держкоштів, – розслідувач

13:14 28 квітня 2016 р.

У п’яти областях західного регіону – Львівській, Закарпатській, Волинській, Івано-Франківській та Тернопільській – за минулий рік було розтрачено у некоректний спосіб 500 мільйонів гривень державних коштів.

Про це сьогодні, 28 квітня, під час прес-конференції на тему:

«Особливості львівських тендерів: «Open Data» як інструмент боротьби з корупцією”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, керівник проекту «Тендер і злочин», ГО «Українська Галицька асамблея» Мирослав Сімка. 

- Це дуже велика сума. Нас дуже турбує, що державні органи так активно розкрадають державні публічні кошти. Зокрема, нас турбує зростання негативних тенденцій в Івано-Франківській області, де за рік розтрата державних коштів зросла в шість разів, - каже він.

За його словами, найбільш масові зловживання громадські активісти виявили у закупівлях департаменту житлового господарства Івано-Франківської ОДА – на 95 млн гривень. 

- Ми також будемо ставити питання перед керівниками області щодо кадрових рішень. Тому що допустити помилки на такі суми неможливо, - наголошує активіст-розслідувач.

Хоча найбільш недбало розпоряджається державними коштами ДП «Львіввугілля». Тут активісти виявили зловживань на 202 млн гривень. Третю позицію посідає «Львівводоканал» - 15 млн гривень, Надвірнянська міська рада – 10 млн гривень та ДП «Сколівське лісове господарство» – 6 млн гривень. 

Також Миросла Сімка зауважив, що хоча у Львівській області виявлено найбільше зловживань, проте саме на Львівщині контролюючі органи найліпше реагують на ці зловживання. 

- А ось у Волинській та Закарпатській областях контролюючі органи відповідають нам: «Ми не розуміємо, про які злочини нам пишете. Ми їх не бачимо», - каже він. 

На думку Мирослава Сімки, в цих областях контролюючі органи просто покривають корупціонерів. 

Довідка 

За 2015 рік громадські активісти вивили зловживань у Львівській області на 

267 млн 877 тис грн у 23 закупівлях, у Закарпатській області - на 29 млн 839 тис грн у 13 закупівлях, у Волинській області - на 6 млн 58 тис грн у  10 закупівлях, у Івано-Франківській області - на 138 млн 522 тис грн у 24 закупівлях та у Тернопільській області - на 597 тис грн у двох закупівлях. 

Ознайомитися з громадськими розслідування у сфері корупції та стати розслідувачем  можна на сайті http://corr-icps.com.ua/


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:33 3 грудня 2020 р.

Перший ресторан у Львові виграв суд і не платитиме штраф за карантин вихідного дня

Галицький районний суд Львова відмовився штрафувати Celentano Ristorante у центрі Львова, який приймав відвідувачів під час карантину вихідного дня. Відповідне рішення суд прийняв 30 листопада.

Рубрика: Закон

10:38 2 грудня 2020 р.

На кордоні вилучили літальний апарат, яким двоє пілотів перекидали контрабанду на захід (відео)

Літальний апарат виявили та вилучили у контрабандистів сьогодні вночі військовослужбовці головного оперативно-розшукового відділу та мобільного підрозділу Мукачівського прикордонного загону спільно зі співробітниками СБУ.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу