Третині громадських організацій Львівщини нагадали про підтвердження неприбутковості

13:36 22 листопада 2016 р.

Фото до новини

До 1 січня 2017 року всі громадські організації, які хочуть зберегти свій статус неприбутковості, повинні подати відповідні документи до управління юстиції.

Як підтвердити неприбутковість громадських організацій?
Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 22 листопада, під час прес-конференції на тему «Внесення змін до статутів громадських організацій для збереження статусу неприбутковості. Новації в антирейдерському законодавстві», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

Ярослав Жукровський нагадав, що два роки тому набули чинності зміни у законодавстві, що стосуються діяльності громадських організацій. І за цей час громадські організації могли привести свої статутні документи до вимог податкового кодексу.
- Сімдесят відсотків із понад 4 тисяч громадських організацій вже зробили це. Залишилися ще орієнтовно 30. І ми очікуємо, що вони будуть це робити в останній місяць. Якщо не зроблять, то з 1 січня будуть вважатися прибутковими, - прогнозує Ярослав Жукровський.
За його словами, зараз черг в управлінні юстиції немає, але кількість звернень від громадських активістів збільшилася.

Як повідомила начальник відділу з питань державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань головного територіального управління юстиції у Львівській області Галина Власова, щоби громадську організацію визнали неприбутковою, в установчих документах мають бути такі три пункти:

1. Заборона розподілу отриманих доходів, прибутків або їх частин серед засновників, учасників, членів організації та працівників, крім оплати їхньої праці, нарахування соціального внеску та інших обов’язкових платежів.
2. Доходи та прибутки неприбуткової організації повинні використовуватися лише для фінансування видатків на утримання неприбуткової організації та для реалізації її мети, цілей і статутних завдань.
3. У разі ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення такої громадської організації, активи передають одній або декільком неприбутковим організаціям, відповідно до їхнього виду і зараховуються до бюджету.

Документи, які потрібно подати:
-    заяву про державну реєстрацію змін відомостей про юридичну особу, які містяться в єдиному державному реєстрі, що затверджена наказом Мін’юсту 15/5 від 6 січня 2016 року з останніми змінами від 2 листопада 2016 року;
-    примірник оригіналу, нотаріально засвідчену копію уповноваженого органу управління громадської організації, які вносяться до єдиного державного реєстру;
-    документ, що підтверджує правочинність прийнятого рішення;
-    статут у новій редакції;
-    заяву про включення до реєстру неприбуткових організацій як додаток до основної заяви.

Перереєстрація здійснюється впродовж трьох днів.

Галина Власова також уточнила, що якщо громадська організація зареєструвалася в період з 1 січня 2016 року, то їй проходити перереєстрацію не потрібно. За одним винятком: якщо у реєстрі немає їхніх сканованих документів.
Подати документи можна у відділ друкованих засобів масової інформації та громадських формувань за адресою: м.Львів, вул. Городоцька 299, другий поверх, або через Бюро надання безоплатної правової допомоги, або поштою за адресою: м.Львів, пл. Шашкевича 1. У Львівській області ці документи приймають у ЦНАПах, які розташовані у районах.

За словами Ярослава Жукровського, громадські організації можуть попередньо подати документи, щоб спеціалісти могли їх переглянути. Для цього скани документів можна надіслати на електронну адресу reg_lvivjust@ukr.net.
А повну консультацію можна отримати за телефонами «гарячої лінії»: 095 103 92 55, 097 471 85 20, (032)255-62-45 (40).

Послуга попереднього перегляду документів і реєстрація – безкоштовні.Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини