Суд зупинив закриття школи на Львівщині

19:00 17 вересня 2018 р.

Маленька, але гонорова школа в селі Лютовиська Старосамбірського району не погодилася з рішенням чиновників ОТГ та профільної комісії щодо її закриття. Тому захистила в суді своє право і надалі навчати дітей. 28 серпня цього року суд першої інстанції забезпечив позов про порушення прав дитини, яка має навчатися.

Про це 17 вересня під час прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомила депутатка фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Парасковія Дворянин.

- Немає критеріїв, за яким принципом закривають саме цю школу. Тільки тому, що на неї вказав чийсь перст? Профільний департамент усунувся від цього процесу. Так само на початках усунулося і Міністерство освіти. Тому вчителі та батьки звернулися до суду, - каже Парасковія Дворянин.

Зараз ця справа є на розгляді в Апеляційному суді Львівської області. Всі процеси, які пов’язані з реорганізацією цієї школи, повинні бути призупинені.

- Голова ОТГ каже, що школу закривають, тому що там небагато учнів. Минулого року було 47, цього – 48. Але поруч є школи з меншою кількістю учнів, і їх не закривають. До цієї школи є добре асфальтована дорога. До тих двох – дороги немає. У цій школі є добре облаштоване опалення та комп’ютерний клас. У двох інших немає опалення, - порівнює Парасковія Дворянин.

Наразі, за її словами, в школі триває навчальний процес – діти відвідують уроки, вчителі приходять на роботу.

- Але на них чинять тиск. Їм не дали навантаження, їм не видали журналів. І вони готові приїхати під стіни обласної ради та адміністрації. Та заявити про свою позицію, - каже депутатка.

Вона також підрахувала, що на утримання цієї школи з бюджету потрібно надати 5 млн гривень. А якщо її закриють, то на цьому зекономлять один мільйон гривень.

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу