Суд у Львові заарештував земельну ділянку

17:00 8 листопада 2019 р.


Фото: lviv.gp.gov.ua

Прокуратура ініціювала розгляд у суді питання законності забудови на вулиці Липинського 27 у Львові.

Про це повідомили в п’ятницю, 8 листопада, у прокуратурі Львівської області, де також розповіли: «Прокуратура заявила позов до суду щодо витребовування із володіння фізичної особи земельної ділянки площею майже 1,3 га вартістю 1,4 млн. гривень. Попередньо з’ясовано, що земельна ділянка, яка забудовується, перебувала у комунальній власності територіальної громади міста та у 1998 році була надана у постійне користування акціонерному товариству для виробничих потреб».

«Однак, у 2014 році, у зв’язку з процедурою банкрутства та ліквідації цього підприємства, його майно продано на аукціоні. При цьому, без належних на те правових підстав, всупереч положенням Земельного кодексу України та вимог інших нормативно-правових актів, земля протиправно перейшла з власності львів’ян у приватну», – поінформували також у прокуратурі.

«Надалі, право власності на цю територію неодноразово відчужувалось юридичним та фізичним особам на підставі різного виду цивільно-правових угод. На даний час, між кінцевим власником земельної ділянки та приватною фірмою укладено договір на право забудови земельної ділянки (суперфіцію), на підставі якого цю територію забудовують», – розповіли також у прокуратурі.

«При тому, що Львівська міська рада, як дійсний власник спірної земельної ділянки, не була стороною правочинів щодо неї та не вчиняла будь-яких дій щодо її відчуження, а відтак, нерухомість вибула з володіння власника поза його волею. Тож люди, які інвестують у будівництво квартир, можуть залишитись ошуканими. При цьому, міський бюджет вже п’ять років недоотримує кошти», – повідомили також у прокуратурі.

«Щоб запобігти незаконному відчуженню львівської землі, прокуратурою скеровано до суду позов щодо витребування її з незаконного володіння. Учора, за клопотанням прокуратури, суд наклав арешт та заборонив відчуження та розпорядження цією землею», – поінформували також у прокуратурі.

dailylviv.com

До теми

10:48 14 жовтня 2020 р.

У Львові за ножові поранення взяли під варту чотирьох львів'ян

Встановлено, що пізно увечері 11 жовтня цього року в районі ТЦ «ВАМ» четверо місцевих мешканців – троє чоловіків віком від 24 до 33 років та 19-річна жінка скоїли напад на жителя Жовківщини, використовуючи предмет, схожий на ніж.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу