Суд у Львові розглядає справу депортованої з РФ

14:30 17 квітня 2019 р.

Фото до новини


Фото: radiosvoboda.org

Галицький районний суд Львова розглядає справу по суті щодо громадянки України Олени Віщур (псевдо – «Бойко»), яка представляється українською журналісткою.

Про це повідомило в середу, 17 квітня, «Радіо Свобода», де також розповіли: «За інформацією Служби безпеки України Львівської області, Олена Віщур – російська пропагандистка, яка з 2014 року поширювала через інтернет антиукраїнські матеріали, пропагувала протистояння між українцями через політичні переконання, публічно закликала до порушення територіальної цілісності України, підтримувала угрупування «ДНР» і «ЛНР». Жінка у серпні 2015 року виїхала на тимчасово окуповані території, потім у Росію. Через російські медіа закликала до зміни територіальних меж України».

«16 січня Олену Віщур депортували з Росії, оскільки вона порушила термін перебування у цій державі. Працівники СБУ її затримали і відкрили кримінальне провадження за статтею посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. 17 січня Галицький суд Львова обрав щодо Віщур міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою 60 днів. У березні суд продовжив термін перебування у СІЗО підозрюваної. Підозрювана Олена Віщур не визнає себе винною і сподівається, що опиниться на волі у разі обрання президентом України Володимира Зеленського», – поінформувало також «Радіо Свобода».

Олена Віщур у коментарі перед початком судового засідання наголосила: «Я маю надію, коли Зеленський стане президентом, то він припинить політичні репресії. Я покладаю надії на краще. Сподіваюсь, що в Україна буде нова влада, яка не схоче лягати ні під Європу, ні під США, ні під Росію. У мене немає враження, що Росія щось забрала в України».

Олена Віщур також не визнає анексії Криму, стверджуючи: «Крим – кримчан, турецький, немає підстав називати його українським».

«СБУ Львівської області завершила досудове розслідування у справі Олени Віщур і суд розпочав розгляд справи по суті», – повідомило також «Радіо Свобода».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини