Суд переніс засідання в справі екс-командира львівського «Беркута» (оновлено)

16:50 21 липня 2016 р.

  • 0


Фото: nbnews.com.ua

Продовження розгляду кримінальної справи щодо Ростислава Пацеляка призначено на 8 вересня.

Слідчий суддя знаходиться у відпустці, також відсутній адвокат підозрюваного.

Святошинський суд Києва переніс судове засідання у справі розгону ходи Майдану 18 лютого 2014 на вулицях Інститутській, Грушевського, в Маріїнському парку та на Кріпосному провулку за обвинуваченням екс-командира львівського «Беркута» Ростислава Пацеляка на 8 вересня у зв'язку з тим, що слідчий суддя перебуває у відпустці. Під час судового засідання також була відсутня також адвокат підозрюваного. Відтак суддя Ясельський зазначив: «Суд вирішив відкласти засідання до 8 вересня у зв'язку з відпусткою». 

Натомість прокурор звинувачення. Володимир Приходько повідомив: «На теперішній момент підозрюваний перебуває під особистим зобов'язанням».

Своєю чергою, прокурор Олексій Мусієнко повідомив журналістам, що розгін Майдану «це були цілеспрямовані постріли на ураження голови, заборонено всім силам поліції». За його словами, «Беркут» під час Майдану застосовував силу проти мітингувальників, при цьому намагаючись завдати якомога більше ушкоджень, у тому числі з використанням світлозвукових гранат «Терен-1».

«У багатьох постраждалих ураження голови, уражені очі, обличчя. Це робилося спеціально», – уточнив Мусієнко. Про це повідомив сьогодні, 21 липня, кореспондент інформагенції «РБК-Україна».

Ростислав Пацеляк звинувачується в скоєнні злочинів, передбачених частиною 4 статті 41, статті 340, частиною 3 статті 365, частиною 3 статті 27, частиною 2 статті 171 та частиною 2 статті 346 Кримінального кодексу України. 18 лютого 2014 року він командував львівським «Беркутом», який разом з харківським підрозділом влаштував напад на учасників протесту на перехресті Кріпосного провулка і вулиці Інститутської. 

Тоді, в основному в результаті травм, завданих силовиками і тітушками, загинули близько десятка активістів. Повернувшись до Львова, «беркутівці» на чолі з Ростиславом Пацеляком прийшли на львівський Майдан, стали на коліна і попросили вибачення у громадян. Незабаром після цього Пацеляк звільнився з МВС.

У жовтні 2015 року екс-командир львоского «Беркута» був узятий під варту за рішенням Печерського суду Києва. Однак через місяць Апеляційний суд Києва звільнив його під частковий домашній арешт (з 22:00 до 07:00) з носінням електронного браслета.

Про це повідомили сьогодні, 21 липня, на сайті інформагенції «Незалежне Бюро Новин». 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:51 27 травня 2020 р.

У Львові відбувся суд над підприємцем за одиночний пікет на захист конституційного права на працю

Сьогодні, 27 травня, о 14.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Карантин чи обмеження конституційних прав та свобод? У Львові відбувся суд над підприємцем за одиночний пікет на захист конституційного права на працю".

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу