Скасована довідка про несудимість для кандидатів на виборах

12:34 19 вересня 2020 р.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує обов'язковість для кандидатів у депутати на місцевих виборах подавати під час реєстрації довідку про наявність чи відсутність судимості.

Мова йде про законопроект №3995.

Відповідна інформація опублікована на сайті Ради.

У графі "Дати і стан проходження" зазначено, що 17 вересня закон підписав голова Верховної ради, а 18 вересня його було повернуто з підписом від президента.

Довідку про наявність чи відсутність судимості вимагали не від усіх кандидатів на місцевих виборах.

Відповідно до чинного законодавства, її не мали надавати дві категорії кандидатів:  у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч осіб) та - на посаду сільського, селищного, міського голови.

Нагадаємо, що довідка про несудимість, яку надають громадянину за його особистим запитом, може знадобитися в кількох випадках: при оформленні на роботу, оформленні візи для виїзду за кордон, для участі у тендері, здійснення усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, оформлення або поновлення документів тощо.

Існує два види довідки - так звану «скорочена» та «повна». «Скорочена» довідка включатиме відомості про відсутність/наявність судимості, «повна» довідка — відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу