Скарги у соціальних мережах влада має розглядати, – блогер

09:28 3 червня 2018 р.

Фото до новини

«Але для цього необхідно невідкладно внести зміни у законодаство», – вважає блогер Роман Андрусяк.


Відео: Львівський прес-клуб

У попередньому інтерв’ю  з блогером Юрієм Ситником “ЩЛ” звернув увагу на статтю 214 Кримінального кодексу України, як єдиний законний спосіб, що дозволяє розглядати скарги, запити та звернення громадян, опубліковані в соціальних мережах. Студентка факультету журналістики НУ «Львівська політехніка» Руслана Іващук цього разу запитала думку блогера Романа Андрусяка щодо того, чи досить цієї статті для належного реагування на дописи користувачів у соцмережах. 

- На мій погляд, ця стаття може бути тільки первинною ланкою в розбудові відповідної системи, системи здобуття інформації правоохоронними органами, прокуратурою, - відповів Роман Андрусяк. - Тому наразі соціальні мережі більше формують загальну думку, формують громадянське суспільство, але вони не є таким потужним першоджерелом для слідчих органів.   

За словами Романа Андрусяка, на соціальні мережі має реагувати влада, зокрема, парламент, і на основі тих публікацій, які є в соціальних мережах, будувати відповідне законодавство.

Нагадаємо, Юрій Ситник у першому інтерв’ю на цю тему зазначив, що на жодну з його резонансних публікацій формального реагування від правоохоронних органів не було. А от Романові Андрусяку вдалося розворушити представників влади на місцевому рівні.  

 - Три роки тому я приїхав у селище Тухля на Сколівщині, - розповів Роман Андрусяк. - Тут побачив, що біля криниці, де пив воду Іван Франко, відсутній бюст Івану Франку. В той же день я опублікував на фейсбуці відповідну заяву, і реакція була миттєвою. Десь зо три десятки сайтів передрукували цю інформацію, надійшла пропозиція з телеканалу ZIK виїхати на місце події. Приїхали і представники районного відділу поліції, і сільської ради. Відповідно реакція була миттєвою і одразу було прийнято рішення, по-перше, про розшук бюсту, по-друге, про невідкладне встановлення нового бюсту.  

Також Роман Андрусяк зазначив, що мав інші публікації, яких було достатньо для порушення кримінальних справ, для службового розслідування, для слідчих дій, але, на превеликий жаль, крім громадського резонансу, якогось спеціального розслідування за ними не проводилося.

Було кілька випадків, розповідає Роман Андрусяк, коли його публікації блокувала соціальна мережа. Одна з таких - про Львів, яку фейсбук визначив образливою через використані у ній галицькі діалектні слова. 

Та попри це, на думку Романа Андрусяка, соціальна мережа може мати свої правила, зокрема й право блокувати, незалежно від бажань користувачів. Інакше не зупинити людей, які зумисне сіють ворожнечу, порушують норми моралі, етики і закону.  

На запитання, чи треба запроваджувати закон про регулювання інформації в соціальних мережах, насамперед, такої як скарги, запити та звернення, Роман Андрусяк відповів: «Треба запроваджувати, і чим швидше, тим краще. Це навіть ліпше для такої більш миттєвої реакції правоохоронних органів і прокуратури, оскільки вони скаржаться, що немає відповідного закону. А якщо буде відповідний закон, то і реакція буде швидшою, і будуть ліпші результати».

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів