Штрафи для «євробляхерів» набули чинності

10:20 23 серпня 2019 р.


Фото: mmr.net.ua

Голова Державної митної служби України Максим Нефьодов запевнив, що Національна поліція України може застосовувати в рамках чинного законодавства штрафи для власників автомобілів на іноземній реєстрації за порушення при переміщенні авто, оскільки має доступ до митних баз.

Про це повідомили в інформаційній агенції УНІАН, де також розповіли: «Заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка заявив, що в багатьох випадках неможливо реалізувати чинне законодавство в цьому питанні, оскільки є технічні проблеми з обміном інформацією між Нацполіцією і Митною службою, тому поліція не може знати, чи порушив автомобіль терміни в'їзду, і відповідно фактично не може застосувати штраф».

Натомість голова Державної митної служби України Максим Нефьодов, відповідаючи на запитання про те, чи має право поліція від сьогодні не лише зупиняти авто на єврономерах, а й застосовувати штрафи, зазначив: «У поліції є доступ до митних баз. Моє розуміння – так».

«Відтак, відсьогодні набули чинності штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Зокрема, за новими правилами, у разі перевищення терміну доставки авто особистого користування та комерційного призначення, а також перевищення термінів тимчасового ввезення від 20 до 30 діб, передбачено штраф у розмірі 85 тисяч гривень, понад 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектації авто – 170 тисяч гривень або конфіскація», – поінформували також в агенції УНІАН.

«Крім того, законом передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, що тимчасово ввезений на митну територію України або поміщений під митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого авто в комерційних цілях. За таке порушення доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тисяч гривень», – розповіли також в агенції УНІАН.

«До вступу в силу нових штрафних санкцій з 23 лютого в Україні діяв загальний режим розмитнення автомобілів на єврономерах за повною ставкою акцизного податку, і вже з 24 травня передбачалося, що автовласники будуть сплачувати штрафи, мета яких – припинення використання даних автомобілів на території України, однак парламент відтермінував їх введення до 22 серпня», – повідомили також в агенції УНІАН.

«За інформацією заступника голови Офісу президента Руслана Рябошапки, президент України Володимир Зеленський на першому засіданні нового парламенту внесе законопроект про відтермінування на три місяці штрафів за нерозмитнені автомобілі з іноземною реєстрацією, а за цей час розробить новий законопроект, який врегулює порядок розмитнення автомобілів», – поінформували також в агенції УНІАН.

«За словами Рябошапки, така необхідність існує в зв'язку з тим, що чинне законодавство в цьому питанні є недосконалим, і в багатьох випадках його неможливо реалізувати, оскільки є технічні проблеми з обміном інформацією між Нацполіцією і Митною службою, тому поліція не може знати, чи порушив автомобіль терміни в'їзду, і відповідно фактично не може застосувати штраф. За різними оцінками, на сьогодні в Україні налічується близько 800 тисяч нерозмитнених автомобілів», – повідомили також в агенції УНІАН.

dailylviv.com

До теми

17:48 1 жовтня 2020 р.

Міноборони має 42 мільйони гривень для сімей загиблих авіаторів

Одна допомоги складає 1 576 500 грн - 750-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня 2020 року – 2102 грн. Допомога розподіляється рівними частками на всіх осіб, які мають право.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Туризм на Львівщині: епідемічний синдром

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу