Серед присяжних на Львівщині найбільше – освітян

18:56 22 вересня 2017 р.

До роботи присяжних у судах Львова та області зголосилося 70 відсотків освітян, 10 відсотків працівників комунальних підприємств та 20 відсотків пенсіонерів.

Про це сьогодні, 22 вересня, під час прес-конференції на тему: «Хто такі присяжні та як громадяни можуть бути залучені до здійснення правосуддя? Старт інформаційної кампанії у Львівській області»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова Галицького районного суду Львова Ірина Волоско.

Її колега, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Віктор Дейнека підрахував, що у  Дрогобицькому районному суді суд присяжних сформований з п’яти пенсіонерів, чотирьох лікарів та дев’яти педагогів.

Як стверджує начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич, документи приймають від усіх охочих. Але на практиці, працівники міськради мусять самі шукати присяжних. Тому що мало хто бажає брати на себе відповідальність.

- П’ять років тому, коли  вперше почали формувати списки присяжних, то охочих взяти участь було набагато більше. Проте, коли дійшла справа до безпосереднього розгляду характеристик цих осіб, то ці списки скоротилися в рази. А коли ці списки потрібно було виносити ці на розгляд депутатів міської ради, то ми змогли сформувати списки присяжних тільки для Франківського районного суду Львова. Найгірша ситуація – в Галицькому суді, там всього сім осіб, - розповідає вона. 

Гелена Пайонкевич пояснює, що працівники місцевих органів повинні перевірити особу, яка забажала стати присяжним, та переконатися, що вона є дієздатною, не порушує закону, не має захворювань, які перешкоджають їй виконувати обов’язки присяжного, не є судимою та не була замішана в корупції.

Суддя Львівського окружного адміністративного суду, президент ГО «Асоціація розвитку суддівського самоврядування» Володимир Кравчук зауважив, що саме в судовій системі громадськості дали можливість реально висловлювати свою волю.

- Чи ви бачили, щоби в сесійній залі, поруч з депутатами, голосували інші особи? Чи бачили ви хоча би раз, щоби в уряді, на засіданнях Кабінету Міністрів, за столом сиділи прості люди і брали участь на рівних хоча би в обговореннях, я вже не кажу про голосування? – ставить він риторичні питання. І при цьому наголошує, що  саме в судових засіданнях можуть взяти участь звичайні люди та виносити рішення як присяжні.

Він нагадав, що Конституція гарантує кожному громадянинові право на суд присяжних. Але це право порушують, тому що ці ж громадяни не хочуть бути присяжними.

- Бути присяжним – це відповідальність. Можливо, саме це і лякає українських громадян, вони лякаються відповідальності. Але як можна розраховувати на справедливий суд, якщо немає кому цей справедливий суд робити? – питає Володимир Кравчук.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:25 21 січня 2022 р.

У Львові затримали нічного грабіжника АЗС

19 січня зловмисник зайшов у приміщення автозаправної станції на проспекті Чорновола у Львові, розпилив касирці в обличчя газ з балончика, після чого заволодів 5 тис грн та втік.

Рубрика: Кримінал

11:37 21 січня 2022 р.

У центрі Львова наркотиками торгували у хостелі і майстерні з ремонту взуття

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили у зловмисників близько трьох кілограмів психотропних речовин, вартість яких за цінами «чорного» ринку становить близько 600 тисяч гривень.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу