СБУ розпочала 33 антикорупційні розслідування на кордоні

13:39 6 липня 2021 р.

Фото до новини

З початку 2021 року судові вироки отримали 10 посадовців Держприкордонслужби, митних і контролюючих органів.

Заблоковано активи всіх 174 компаній, до яких РНБО запровадила антиконтрабандні санкції. Зроблено це за ініціативи СБУ, повідомляє її пресслужба, пише Dailylviv.

Щоправда, у переліку конкретних санкцій згадано лише про 28 підприємств. Зокрема, 20 підприємствам, до яких застосовано санкції, зупинено дію дозволів на брокерську діяльність, п’яти - зупинено дозволи на експлуатацію митних складів, а три підприємства виключено з переліку місць доставки.

Саме СБУ подала пропозиції РНБО щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) у межах боротьби Служби із системною контрабандою. 

У першому півріччі 2021 року СБУ вилучила предметів контрабанди і виявила порушень митних правил на 207,6 млн грн. Вилучення відбувалися у межах 53 досудових розслідувань. Серед предметів контрабанди, зокрема: зброя, заборонені речовини, деревина, культурні цінності тощо.

Зокрема, СБУ попередила контрабанду культурних цінностей до ЄС, організовану групою контрабандистів, які переправляли «товар» іноземним замовникам через міжнародний поштовий сервіс, вказуючи у деклараціях недостовірну інформацію. Правоохоронці вилучили колекцію предметів старовини на майже мільйон доларів США.

Крім того, Служба викрила членів злочинної організації, які займались незаконним придбанням, видобутком, переробкою та збутом бурштину до країн Близького Сходу та Східної Азії. Під час проведених 67 обшуків у Києві, Рівненській та Київській областях вилучено:

-понад 1 тонну бурштину-сирцю;

- майже 500 кг готових виробів з бурштину; обладнання для обробки;

- готівку: 130 тис. доларів США та 30 тис. євро;

- мобільні термінали із встановленим спеціальним програмним забезпеченням для продажу «елітного бурштину»;

- чорнові записи щодо обсягів незаконного бізнесу і клієнтів;

- 40 мотопомп із пожежними рукавами та 2 автотранспорти.

У межах протидії корупції на митному кордоні СБУ розпочала 33 досудові розслідування. Наразі 40 особам повідомлено про підозру.

З початку 2021 року судові вироки отримали 10 посадовців Держприкордонслужби, митних і контролюючих органів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів