СБУ припинила діяльність диверсійно-терористичної групи спецслужб РФ

15:40 17 квітня 2019 р.

Фото до новини


Фото: ssu.gov.ua

Оперативники Служби безпеки України припинили діяльність на території нашої держави диверсійно-терористичної групи спецслужб РФ.


Про це, як повідомили в середу, 17 квітня, в прес-центрі Служби безпеки України, заявив на спільному брифінгу з головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом голова СБУ Служби Василь Грицак. За його словами, оперативники контррозвідки Служби затримали сімох учасників групи, двоє з яких є кадровими офіцерами російських спецслужб.

«Сьогодні зранку був затриманий ще один спільник диверсантів», ‒ додав Голова СБУ. За його словами, «з початку 2017 року на територію України з Росії і так званої «ДНР» було направлено декілька автономно діючих бойових диверсійних груп російської військової розвідки для ліквідації офіцерів спецслужб України».

«Одна із таких груп 27 червня 2017 року вчинила терористичний акт у центрі Києва, підірвавши автомобіль генерала Головного управління розвідки міністерства оборони України Максима Шаповала, унаслідок якого він загинув», ‒ наголосив Василь Грицак.

«За аналогічним сценарієм 4 квітня в Києві під час спроби закладання вибухового пристрою під автомобіль іншого українського військового розвідника стався самопідрив, унаслідок чого виконавець, він же керівник російської диверсійної групи, отримав важкі тілесні ушкодження. СБУ з’ясувала особу керівника бойової диверсійної групи, що безпосередньо закладав вибуховий пристрій. Це громадянин РФ Комарічєв Олексій Анатолійович, який є офіцером російської військової розвідки», – поінформував також Василь Грицак.

«Крім цього, СБУ з’ясувала місце перебування та затримала на конспіративній квартирі ще одного учасника диверсійної групи – російського громадянина Дзортова Тимура Мовлайовича. Він служив в особистій охороні Глави Республіки Інгушетія, а у 2015-2017 роках займав посаду заступника керівника Адміністрацій Глави Інгушетії. Обидва затриманих є громадянами РФ, але для прикриття терористичної діяльності в Україні вони отримали паспорти Республіки Киргизстан», ‒ зазначив очільник СБУ.

«У процесі розслідування обох терактів завдяки проведеному оперативниками СБУ комплексу контррозвідувальних заходів, роботі слідчих Служби та прокурорів Головної військової прокуратури зібрані беззаперечні докази, які вказують – обидва теракти сплановані, профінансовані та здійснені російськими спецслужбами. Це були спільні операції Федеральної Служби безпеки та Головного управління Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації. Організацію та здійснення обох забезпечували одні й ті ж службові особи спецслужб», ‒ підкреслив Василь Грицак.

«Оперативники спецслужби з'ясували, що першу спробу вбивства українського військового контррозвідника Комарічєв і Дзортов планували ще у 2017 року за сприяння представників так званого «МДБ ДНР», зокрема громадянина України Шутова Олега Миколайовича. Слідством з’ясовано, що саме ця особа заклала вибуховий пристрій під автомобіль генерала Максима Шаповала.

«Службою з’яссовано, що Шутов є співробітником «Центру спеціальних операцій МДБ ДНР», який очолює Василь Євдокимов на призвістко «Ленін». Саме Євдокімов-«Ленін» за завданням російських спецслужб організував підрив 31 березня 2017 року автомобіля контррозвідника СБУ полковника Олександра Хараберюша у Маріуполі», ‒ нагадав Василь Грицак.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини