Розікрали 1,5 млрд бюджетних коштів, призначених для оборони. Хто в схемі

19:58 9 серпня 2024 р.

До розкрадання коштів причетні службовці Міністерства оборони, військових частин, ТЦК та СП, обласних військових адміністрацій та міських рад, а також директори підприємств.

Про це інформує Офіс Генпрокурора, пише DailyLviv.com.

Заволоділи понад 1,5 млрд грн, наданими на потреби оборони, – у ході масштабної спецоперації викрито 28 службовців по всій Україні

За процесуального керівництва спеціалізованих прокуратур у сфері оборони Офісу Генпрокурора спільно з ДБР, СБУ, НПУ, УСР, БЕБ та у взаємодії з керівництвом Міноборони та ЗСУ проведено масштабну спецоперацію з викриття організаторів та учасників злочинних схем з розкрадання бюджетних коштів, виділених на потреби оборони України. Загальна сума збитків державі становить понад 1,5 млрд грн.

За даними слідства, до розкрадання коштів причетні службовці Міністерства оборони, військових частин, ТЦК та СП, обласних військових адміністрацій та міських рад, а також директори підприємств у багатьох регіонах України.

За результатами слідчих дій повідомлено про підозру 28 особам, з них 9 - у складі організованих злочинних груп. 

Серед підозрюваних – начальник одного з управлінь Міністерства оборони України, начальник ТЦК та СП на Донеччині, понад 7 співробітників військових частин у Донецькій, Одеській, Дніпропетровській, Київській та Черкаській областях, 5 службовців міських рад на Полтавщині та Дніпропетровщині, а також представники комерційних структур.

Підозрюваним інкримінують розтрату та заволодіння бюджетними коштами під час закупівель товарів за завищеними цінами та  завищення вартості робіт, неналежне виконання обов’язків, службову недбалість при здійсненні приймання неякісного форменого одягу для ЗСУ, підроблення та використання підроблених документів.

Одному з підозрюваних – начальнику Головного управління Міноборони інкриміновано перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань. Знаючи про наявність держконтракту, він уклав додаткову угоду та безпідставно перерахував державні кошти підприємству.

У межах слідства правоохоронці провели понад 65 обшуків в установах, організаціях по всій території України (Західному, Центральному, Південному та Східному регіонах).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Слідчі дії у кримінальних провадженнях тривають.

Це вже друга масштабна спецоперація правоохоронців з викриття організаторів та учасників злочинних схем з розкрадання бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України. Раніше повідомлено про підозру 30 особам, проведено більше 70 обшуків, загальна сума збитків, заподіяних державі, становить понад 138 млн грн.

Правоохоронці продовжують системну роботу щодо виявлення та боротьби зі злочинами у бюджетній сфері.

DailyLviv.com

Перші «Калібри» увійшли в повітряний простір України

Пуски крилатих ракет «Калібр» на Різдво

У різдвяний вечір Росія атакувала обʼєкт критичної інфраструктури на Волині

Львівобленерго не оприлюднило графіки відключень світла 26 грудня

Корупція завдає Україні більшої шкоди, ніж російські обстріли - опитування

Безпрецедентна підтримка партій, які асоціюються з військовими та ветеранами - опитування

Російські далекобійні бомбардувальники Ту-95МС літали над нейтральними водами

У Львові чоловік вимагав безоплатно ліки в аптеці, погрожуючи зброєю

12 ветеранів-вершників на конях. Такого вертепу Львів ще не бачив (фото)

Графіки відключення світла діятимуть 26 грудня

В історичному ареалі Львова зруйнували монументальний п'ятиповерховий будинок. Що буде

Імпорт електроенергії здійснюється практично цілодобово - Державна інспекція енергонагляду

Хор «Гомін» у Львові виконав скорботні колядки (фото)

Різдвяний графік відключення світла 25 грудня на Львівщині кардинально змінили

У Львові спостерігали за сонячним гало. Що це за явище

У Львові завершують відновлення 14 житлових будинків, зруйнованих обстрілами рф

До кінця тижня до Шевченківського гаю можна дістатися автобусом №99

Уражено Новошахтинський НПЗ - Генштаб

Генштаб підтвердив удари по морському порту «Темрюк» та аеродрому «Майкоп» у Росії

У Чернігові ворожий дрон влучив у багатоповерхівку, є загиблі

Синоптики прогнозують у січні середню температуру в Україні нижчу за норму

У п'ятницю на Львівщині буде від 12° морозу до 1° тепла

У Львові «червоний» бернський трамвай став знімальним майданчиком

На Львівщині затвердили обласний бюджет на 2026 рік. Ключові показники

СБУ вразила важливі об’єкти нафтогазового сектору на Кубані

Львів’ян та гостей міста кличуть на благодійну коляду на Валовій

Стукала по батареях. У Стрию врятували замкнену у ванній жінку

Трамп у різдвяній розмові з дітьми згадав про Україну

У різдвяну ніч РФ вдарила по енергооб'єктах

На Різдво Львівщина оплакує командира радіовідділення взводу Івана Швалючинського

ДТП на автодорозі Львів-Самбір-Ужгород

Два чоловіки загинули під час пожеж на Львівщині у Святвечір - на ліжку і на дивані

Свіжий графік для Львівщини. Три групи споживачів матимуть 25 грудня світло ввесь день

Ранковий графік відключень світла на Львівщині 25 грудня

Приватний дитячий садок у Львові: інструкція з вибору ідеального простору для малечі

У Києві 25 грудня світло вимикатимуть 2-3 рази за добу

Садовий показав Святвечір в мами

Світло на Різдво у Львівській області. Графік на 25 грудня

Святвечір зі світлом для всіх на Львівщині. Найновіший графік

Два графіки електропостачання на Різдво