Рівень злочинності серед неповнолітніх знизився на Львівщині на 26,9%

16:05 26 січня 2017 р.

В обласній прокуратурі запевнили, що «вдалось досягти зниження рівня злочинності серед неповнолітніх на 26,9% та зменшення кількості дітей, які вчинили злочини на 19,3%».

У прокуратурі Львівської області повідомили також сьогодні, 26 січня: «За процесуального керівництва ювенальних прокурорів у 2016 році в області закінчено досудове розслідування у 251 кримінальному провадженні вказаної категорії, у яких до неповнолітніх застосовувались альтернативні запобіжні заходи, не пов’язані з позбавленням волі (особисте зобов’язання, домашній арешт тощо), що дає змогу не порушувати їх сформований спосіб життя та зв’язки з родиною. В той же час, лише до 14 дітей підставно застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою за скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів».

«Водночас, до суду скеровано дев’ять обвинувальних актів з угодами про примирення та два – з угодами про визнання винуватості. Ще 16 клопотань про застосування примусових заходів виховного характеру, що є додатковим засобом гуманізації кримінальної відповідальності дітей», – зазначили також у прокуратурі.

«Підтримано обвинувачення у 116 кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, у яких судами області постановлено вироки. При цьому, незначним залишається відсоток неповнолітніх, яким застосовано реальну міру покарання у вигляді позбавлення волі», – повідомили також у прокуратурі.

«Не залишились поза увагою і незаконні вироки судів у кримінальних провадженнях вказаної категорії – прокурорами подано 17 апеляційних скарг на вироки та ухвали судів, з яких більшість уже задоволено. До прикладу, прокурори відреагували на незаконне призначення судом покарання у вигляді обмеження волі, яке до неповнолітніх не може бути застосоване, незарахування згідно так званого «Закону Савченко» у строк покарання строк перебування в установі попереднього ув’язнення (СІЗО), призначення покарання за злочини, в яких неповнолітній не обвинувачувався тощо», – зазначили також у прокуратурі.

«Реагуючи на непоодинокі порушення уповноважених державних органів при поміщенні та утриманні неповнолітніх в місцях несвободи, а також при виконанні покарань, ювенальними прокурорами внесено 40 вказівок», – повідомили також сьогодні, 26 січня, в прес-службі прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

До теми

16:23 14 січня 2021 р.

З літака не втечеш: іракці-нелегали полетіли примусово зі Львова в Багдад

Виконуючи рішення Галицького районного суду міста Львова, сьогодні, 14 січня, правоохоронці супроводили нелегальних мігрантів з пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства до міжнародного аеропорту «Львів» і примусово видворили їх до Республіки Туреччина, транзитом Львів – Стамбул, Стамбул - Багдад.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу