Прикордонники заявили, що затриманий поляками українець, якого шукав Інтерпол, перетнув кордон законно | Новини Львова

Прикордонники заявили, що затриманий поляками українець, якого шукав Інтерпол, перетнув кордон законно

23:05 30 червня 2020 р.

  • 0

Сьогодні, 30 червня, Західне регіональне управління Держприкордонслужби України заявило, що затриманий польськими прикордонниками 50-річний громадянин України, якого розшукує Інтерпол у 190 країнах, перетнув український кордон на законних підставах.

Подаємо текст цієї заяви, яка розміщена на сторінці управління у Фейсбуці.

"Затриманий польськими прикордонниками 50-річний громадянин України, про якого повідомляють ряд ЗМІ, перетнув український кордон на законних підставах.
На деяких інформаційних ресурсах з’явилася інформація, що українські прикордонники «не помітили» злочинця, про затримання якого повідомила Прикордонна варта Республіки Польща.

Щодо цієї інформації повідомляємо, що згідно зі ст. 25 Конституції України, громадянин України не може бути виданий іншій державі. У зв’язку з цим та згідно з вимогами наказу МВС України від 14.06.2016 № 505, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 липня 2016 р. за № 1052/29182, затримання громадянина України, який перетинає державний кордон України та відносно якого містяться відомості в банках даних Інтерполу, здійснюється лише у разі розшуку цього громадянина правоохоронними органами України.

Оскільки жодних доручень правоохоронних органів України щодо затримання чи інших дій стосовно вказаного 50-річного громадянина України не було, то співробітники Державної прикордонної служби України не мали законних підстав обмежувати його у виїзді за кордон".

Нагадаємо, у пункті пропуску Медика затримали українця-вбивцю, якого Інтерпол шукає у 190 країнах.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми