Прокурори перевірили підрозділи поліції на Львівщині

13:48 10 квітня 2018 р.


Фото: gazeta.lviv.ua

У прокуратурі Львівської області запевнили: «До відповідальності притягнуто 20 посадових осіб».

У прес-службі Львівської міськради повідомили сьогодні, 10 квітня, що її працівники провели чергові перевірки підрозділів Нацполіції, які «стосувалась дотримання працівниками територіальних підрозділів Головного управління Нацполіції Львівщини вимог законодавства під час застосування до громадян заходів впливу за вчинені ними адміністративні правопорушення». «Прокурорам вдалось встановити, що працівниками поліції допускалися непоодинокі випадки фактичного затримання осіб без подальшого складання протоколів», – розповіли також у прокуратурі.

«Один із таких випадків – затримання на Золочівщині трьох чоловіків, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді) та, відповідно, були доставлені до однієї із центральних районних лікарень для встановлення стану сп’яніння. Таким чином відбулось затримання, проте, всупереч статті 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення, правоохоронцями не складеніза цими фактами протоколи», – поінформували також у прокуратурі.

«Крім цього, не складали протоколи про адміністративні затримання у Новороздільському, Миколаївському, Жидачівському, Сколівському Сокальському та Радехівському відділеннях поліції. З’ясовано й випадки адміністративного затримання осіб з підстав, не передбачених вимогами статті 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення», – розповіли також у прокуратурі.

«Зокрема, прокурори Радехівської місцевої прокуратури з’ясували, що посадові особи Кам’янка-Бузького відділу поліції здійснили незаконне адміністративне затримання п’яти осіб за вчинення правопорушень, передбачених частиною частиною 1, 2 статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дрібне викрадення чужого майна). Зазначимо, що чинним законодавством органам поліції не надано повноважень здійснювати затримання за такого виду правопорушення», – поінформували також у прокуратурі.

«Схожі випадки виявлено і у діяльності поліцейських Личаківського відділу поліції.
Попри це, прокуратура з’ясувала, що трапляються адміністративні затримання на строк більше як три години, чим порушено частиною 1 статті 263 Кодексу України про адміністративні правопорушення (строки адміністративного затримання). Зокрема, 24 січня 2018 року о 00:50 посадовими особами відділу поліції затримано двох громадян за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статті 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця), а їх звільнення відбулось 24 січня 2018 року о 18:30. Таким чином адміністративне затримання цих осіб тривало понад 17 годин», – розповіли також у прокуратурі.

«Виявлено факти неналежного виконання уповноваженими особами відділів та відділень поліції постанов про накладення на порушників стягнень у вигляді адміністративного арешту. До прикладу, Дрогобицькими працівниками поліції не виконано 6 постанов суду про накладення на порушників стягнень у вигляді адміністративного арешту. Таке невиправдане зволікання при виконанні вказаних постанов суду сприяє уникненню винних осіб відбування призначеного стягнення, формує відчуття безкарності та вседозволеності, стимулює до вчинення нових правопорушень», – поінформували також у прокуратурі.

«Аналогічна ситуаціяу –  Шевченківському, Залізничному, Бродівському, Перемишлянському, Золочівському, Сокальськомута Червоноградськомувідділах та відділеннях поліції. Крім цього, виявлено порушення вимог законодавства щодо оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення,факти неповідомлення родичів про затримання порушників тощо», – розповіли також у прокуратурі.

«Всього впродовж першого кварталу 2018 року за результатами перевірок у територіальні підрозділи та керівництву Головного управління Нацполіції у Львівській області внесено 34документи реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 20 посадових осіб», – поінформували також у прокуратурі.

dailylviv.com

До теми

15:56 26 жовтня 2021 р.

Лісничого - під варту, майстрові лісу - нічний домашній арешт: суд у Львові взявся за службовців Золочівського лісгоспу

Слідчий суддя Личаківського районного суду Львова Дмитро Рудаков обрав запобіжні заходи для лісничого Пеняківського лісництва ДП «Золочівське ЛГ» та бродівського підприємця, яких підозрюють у створенні організованої групи для незаконної вирубки лісу.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу