Прокурори на Львівщині розслідують справи замість слідчих

15:58 2 червня 2016 р.

Зміни до законів «Про прокуратуру» та «Про Національну поліцію» позбавили слідчих відповідальності. І через це прокурори, які наглядають за діями слідчих, не можуть їх навіть показати за зволікання в розслідуваннях справи.

Про це сьогодні, 2 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як реформувати прокуратуру за «планом Луценка?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив колишній працівник органів прокуратури Львівської області (екс-прокурор Львова, екс-заступник прокурора Львівської області), асистент кафедри кримінального права і процесу Інституту права і психології НУ «Львівська політехніка» Андрій Палюх. 

- Процесуальний прокурор здійснює нагляд за досудовим розслідуванням. Але він позбавлений можливості ставити питання про притягнення працівника поліції, слідчого, до дисциплінарної відповідальності за неналежне розслідування, за затягування, за неприйняття остаточного рішення, - розповідає він.

За словами прокурора, часто трапляється, що слідчий, замість того, аби розслідувати справу, навмисно її затягує. 

- Прокурор раз йому дає вказівку, другий раз, третій. А слідчий нічого не робить. І не вигнати цього слідчого, тому що є брак фахових слідчих. І всі з ним бавляться, всі з ним цяцькаються. Доходить до того, що сам прокурор бере участь у певних процесуальних діях слідчого: обшуках, допитах, оголошенні підозр, - скаржиться прокурор. 

На думку ініціатора створення кадрової комісії при прокуратурі Львівської області, голови громадської ради при УСБУ у Львівській області, адвоката Галини Янко, в таких випадках прокурори мають право голосно говорити про цю проблему та закликати в союзники громадськість. 

- Ніхто не забороняє прокурору, якщо він бачить, що слідчий поводить себе не так, не виконує своїх обов’язків, про це публічно сказати. Для того існують громадськість та мас-медіа. Принаймні, про це будуть чути і знати, - вважає вона. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:00 16 квітня 2021 р.

Чиновниця з Дрогобиччини приписала собі до зарплати майже 300 тисяч гривень

На Львівщині судитимуть працівницю соцзахисту, яка привласнила бюджетні кошти: вносила до бухгалтерської документації неправдиві відомості про розмір свого грошового забезпечення.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу