Прокуратурою Львівської області заявлено шість позовів про стягнення заборгованості зі забудовників

10:25 7 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: gazeta.lviv.ua

Зі забудовників вимагають стягнути до місцевих бюджетів понад три мільйони гривень.

У прес-службі прокуратури Львівської області повідомили сьогодні, 7 квітня:

«Органами прокуратури Львівської області заявлено до суду шість позовів про стягнення із замовників будівництва заборгованості зі сплати пайових внесків на розвиток інфраструктури населених пунктів. До прикладу, Львівською місцевою прокуратурою №3 до Господарського суду Львівської області пред’явлено позовну заяву в інтересах держави в особі Департаменту економічної політики Львівської міської ради до Корпорації будівельних підприємств «Карпатбуд», за участю третьої особи на стороні відповідача – ТзОВ «Спецавтобаза громадського харчування», про стягнення більше 1,5 млн. гривень заборгованості до бюджету за договором про пайову участь.

Загалом, у згаданих позовах органами прокуратури вимагається стягнути із забудовників понад три мільйони гривень до місцевих бюджетів. Водночас, прокурорами виявлено факти бездіяльності та службової недбалості посадовців органів місцевого самоврядування, що призводять до не надходження до місцевих бюджетів інвестиційних внесків на розвиток інфраструктури.

Так, Городоцькою місцевою прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України, за фактом службової недбалості посадових осіб Бірківської сільської ради. Встановлено, що останні не уклали договорів із замовниками будівництва про сплату пайового внеску, внаслідок чого сільський бюджет не отримав коштів на загальну суму майже 200 тисяч гривень.

Після прийняття остаточного рішення місцевою прокуратурою буде вирішено питання про вжиття заходів представницького характеру. Зазначимо, що упродовж поточного року зареєстровано три кримінальних провадження в окресленій сфері.

Також Львівською місцевою прокуратурою №2 до Львівського окружного адміністративного суду заявлено позов про визнання бездіяльності Рудненської селищної ради протиправною та зобов’язання до вчинення дій. Підставою для втручання прокурора стало те, що селищною радою, всупереч вимог статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України 2Про регулювання містобудівної діяльності», не розроблено Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Крім цього, керівниками Золочівстької, Радехівської та Самбірської місцевих прокуратур скеровано 28 листів до органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування про необхідність розроблення та затвердження згаданих Порядків залучення коштів, приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства. У випадку невжиття відповідних заходів чиновниками прокурори звертатимуться із позовами до суду».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів