Прокуратура оскаржує приватизацію землі й водойми в Гамаліївці

16:40 21 грудня 2016 р.

В обласній прокуратурі розпочато кримінальне провадження за фактом вчинення службовими особами Дублянського управління водного господарства, Гамаліївської сільської ради, управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області службового підроблення.

В обласній прокуратурі повідомили сьогодні, що19 грудня ця правоохоронна установа пред’явила до господарського суду Львівщини позов в інтересах держави до Пустомитівської райдержадміністрації про визнання недійсними розпоряджень про передачу у приватну власність земельної ділянки площею 0,45 га разом із розташованою на ній замкненою природною водоймою на території Гамаліївської сільської ради за межами населеного пункту. Підставами для звернення прокурора до суду стало те, що голова Пустомитівської районної державної адміністрації при прийнятті цих розпоряджень вийшов за межі наданих йому повноважень, при цьому порушив вимоги Земельного кодексу України.

Зокрема, встановлено, що вищевказаний водний об’єкт є русловим і належить до басейну річки Західний Буг, а відтак – є незамкненою водоймою загальнодержавного значення, яка не може передаватись у приватну власність. Крім того, діяльність, пов’язана з наданням водних об’єктів для рибогосподарських потреб, не є веденням водного господарства, а тому право розпоряджатись землями для вказаних цілей належить лише Львівській облдержадміністрації.

Водночас, прокуратурою області розпочато кримінальне провадження за фактом вчинення службовими особами Дублянського управління водного господарства, Гамаліївської сільської ради, управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області службового підроблення, що потягло внесення до акту обстеження вищевказаної водойми завідомо неправдивих відомостей щодо її статусу, як незамкненої, та в подальшому призвело до незаконного вилучення з державної власності земельної ділянки разом із даною водоймою та їх передачі у приватну власність. Про це повідомили сьогодні, 21 грудня, в прес-службі прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу