Прокуратура Львівщини продовжує виявляти порушення в ізоляторах

14:25 22 грудня 2016 р.

Упродовж року прокурори 24 рази вимагали відреагувати на порушення в діяльності ізоляторів тимчасового тримання обласного управління поліції.

В обласній прокуратурі Львівській області повідомили сьогодні, 22 грудня, що її працівниками вкотре виявлено порушення в діяльності ізоляторів тимчасового тримання поліції. Наразі на Львівщині функціонують шість таких ізоляторів, а впродовж 2012-2016 років діяльність дванадцятьох була призупинена у зв’язку з невідповідністю умов тримання вимогам чинного законодавства.

В обласній прокуратурі розповіл: «Як засвідчили результати перевірок, в діяльності таких установ виявлені порушення стану зовнішньої і внутрішньої охорони, зокрема відсутність або неповне обладнання приміщень ізоляторів технічними засобами нагляду та контролю. Крім того, продовжують мати місце порушення законодавства щодо роздільного тримання в камерах різних категорій в’язнів, наприклад в одній камері можуть разом утримуватись особи, яких вперше притягнуто до кримінальної відповідальності з раніше судимими особами».

«Водночас, в’язнів ІТТ Дрогобицького та Пустомитівського відділів поліції не ознайомлюють з їх правами та обов’язками, а також правилами внутрішнього розпорядку. Недостатньою є робота відповідальних службових осіб при проведенні оглядів та обшуків ув’язнених при поміщенні їх до ізоляторів, утриманні та етапуванні за межі спеціальних установ поліції», – зазначили також в обласній прокуратурі.

«Не вживаються відповідальними особами заходи щодо перекриття шляхів поступлення в місця попереднього ув’язнення заборонених предметів та речей, таких як мобільні телефони, наркотичні засоби тощо. Вказане може свідчити про факти вступу службових осіб спеціальних установ поліції в позаслужбові стосунки з ув’язненими та їх родичами», – стверджують також правоохоронці.

«Так, упродовж 2016 року у в’язнів при поступленні до Львівської установи виконання покарань №19 з ізоляторів тимчасового тримання територіальних підрозділів Національної поліції області в 15 випадках виявлені предмети, заборонені для зберігання в місцях несвободи. До прикладу, 15 грудня поточного року до Львівської установи виконання покарань УВП №19 з ІТТ Сокальського відділення поліції плановою вартою прибув ув’язнений, при обшуку в нього виявлено та вилучено канабіс, який останній намагався пронести в охоронювану зону установи», – повідомили також в обласній прокуратурі.

«За вказаним фактом Галицьким відділом поліції НП у Львівській області зареєстровано кримінальне провадження за частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, без мети збуту). Аналогічно заборонені предмети виявлялися у в’язнів при поступленні до цієї установи з ІТТ Дрогобицького, Жидачівського, Пустомитівського відділів поліції та Самбірського відділення поліції ГУ НП у Львівській області», – зазначили також в обласній прокуратурі.

«Відсутнє також належне медико-санітарне та матеріально-побутове забезпечення ув’язнених. Зокрема, медичні аптечки для надання невідкладної допомоги особам, які там утримуються не укомплектовані, в тому числі у них виявлені протерміновані медичні препарати», – повідомили також в обласній прокуратурі. 

«Порушується право ув’язнених на побачення з родичами або іншими особами. Лише в ізоляторі тимчасового тримання Дрогобицького відділу поліції наявна кімната для побачень, у решти ІТТ такі кімнати відсутні. Крім того, внаслідок грубих порушень в роботі ізолятора тимчасового тримання Самбірського відділу поліції, безвідповідального ставлення працівників поліції до виконання покладених на них службових обов’язків з забезпечення надійної охорони спецконтингенту, у 2016 році з вказаного ізолятора втекли троє в’язнів», – зазначили також в обласній прокуратурі.

№За цими фактами триває досудове розслідування, винні особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності. З огляду на викладене, за вказівкою прокуратури Львівської області в жовтні поточного року функціонування ІТТ Самбірського відділу поліції призупинено», – повідомили також в обласній прокуратурі.

«Загалом за результатами проведених перевірок органами прокуратури області внесено сім документів реагування з вимогою усунення виявлених порушень, які перебувають на розгляді. Упродовж року на вказаному напрямку прокурорами внесено 24 документи реагування, за наслідками розгляду яких 16 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності», – запевнили також на сайті прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

До теми

19:53 18 січня 2021 р.

У приміських поїздах встановлять камери спостереження і червоні кнопки

За допомогою червоної кнопки машиніст зможе викликати на наступну станцію за маршрутом руху правоохоронців для того, щоб запобігти чи попередити випадки неналежної поведінки деяких пасажирів.

Рубрика: Закон

19:18 18 січня 2021 р.

На Львівщині за 33 смереки можуть позбавити волі на три роки

У Сколівському районі правоохоронці виявили велику партію нечипованих дерев породи «сосна» - відкрито кримінальне провадження, встановлюються особи, причетні до незаконної порубки лісу.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу