Правозахисники вимагають розслідувати у Львові напад на феміністок

12:05 9 березня 2018 р.

Фото до новини


Фото: скріншот з «YouTube»

Учасниці публічних акцій до Міжнародного дня боротьби за права жінок проти насильства та дискримінації у чотирьох містах самі стали жертвами нападів.

Правозахисна організація «Amnesty International Україна» закликає правоохоронців розслідувати численні напади на Марші за права жінок 8 березня.  У заяві організації від 9 березня йдеться, що в чотирьох українських містах учасниці публічних акцій до Міжнародного дня боротьби за права жінок, проти насильства та дискримінації самі стали жертвами насильницьких нападів.

Директор «Amnesty International Україна» Оксана Покальчук заявила: «Ми надзвичайно стурбовані відкритою агресією проти учасниць публічних акцій за права жінок, а ще більше – неспроможністю поліції одразу кількох міст гарантувати безпеку та правопорядок під час мирних зібрань. Правоохоронні органи мають розслідувати всі повідомлення про напади, встановити особи правопорушників та притягти їх до відповідальності».

В організації «Amnesty International» зазначають, що у Києві, за попередніми підрахунками, від нападів постраждали щонайменше п’ятеро людей. Двох жінок побили та облили зеленкою.

Журналісту Богдану Новаку та ще одному учаснику акції розпилили в обличчя перцевий газ. У кількох учасниць маршу силою відібрали і розтоптали плакати. 

В Ужгороді учасниць феміністичної акції за права жінок облили червоною фарбою. Одна з учасниць отримала хімічний опік очей.

У Львові під час маршу «Сестринство. Підтримка. Солідарність» невідомі напали на учасниць, також намагаючись облити їх фарбою. Патрульні затримали кількох нападників.

Станом на 22:00 у четвер, 8 березня, з'явились повідомлення про інші напади на учасниць публічних акцій – у Львові та Маріуполі. Відтак, «Amnesty International Україна» вимагає провести невідкладне, ефективне та неупереджене розслідування повідомлень про напади, а також звітувати про його результати перед громадськістю.

Про це повідомили сьогодні, 9 березня, в інтернет-виданні «Українська правда».

Як інформував «ЩЛ», – Невідомі намагалися облити учасниць маршу у Львові зеленкою.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів