Правоохоронцями все ще працюють 50% «беркутівців», які розганяли Майдан, – ГПУ

17:40 23 листопада 2016 р.

Керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк запевнив, що вже встановлено особи тих «беркутівців», які безпосередньо брали участь у розгоні студентів на Майдані Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада.

Керівник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що приблизно 50% співробітників спецпідрозділу МВС «Беркут», які розганяли студентів на Майдані Незалежності у листопаді 2013 року, продовжують працювати в правоохоронних органах. Він також запевнив, що вже встановлено особи тих «беркутівців», які безпосередньо брали участь у розгоні студентів на Майдані Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада.

Про це Сергій Горбатюк повідомив в інтерв'ю «Українській правді». За його словами, безпосередньо виходили на площу 290 «беркутівців» – 200 з київського «Беркуту» і по 30 – з трьох інших областей: Сумської, Черкаської та Луганської. 

«Останні були в задніх рядах і підходили на завершення, – наголосив Горбатюк. – Основну протиправну діяльність чинили представники київського «Беркуту». Особи всіх встановлені».

Керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ також повідомив, що серед них не ідентифіковано жодної особи, які були виконавцями побиття студентів. А на уточнююче запитання – чи ці 200 київських «беркутівців» продовжують працювати в правоохоронних органах, Сергій Горбатюк відповів: «Десь 50 на 50»

Він додав, що майже половина з тих «беркутівців», які виходили в ту ніч на Майдан, залишилася в полку спецпризначення громадської безпеки. Керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ також зауважив: «Так. Тут питання дійсно важливе. Дуже складно потерпілим ідентифікувати тих, хто їх бив. Вони були в масках, шоломах, в темний час. Навіть по відео. У нас було кілька відео, які ми намагалися за портретознавчою експертизою ідентифікувати, але експертиза не дала результату».

Відщтак, керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ наголосив: «Тому важливими стають показання тих, хто брав участь у побитті. Нехай, ти бив, ти злочинець, ти не хочеш давати проти себе свідчення. Але ж поруч були десятки тих, хто мав би свідчити про ці протиправні дії. Проте жодних свідчень, що «я був свідком того, що мій колега неправомірно застосував спецзасіб» – на жаль немає».

Сергій Горбатюк також він повідомив, що Андрій Дидюк, який був під час розгону Майдану 30 листопада 2013 року одним із заступників командира київського «Беркута», Сергія Кусюка, продовжує працювати в органах, хоч і є підсудним у справі Майдану. Про це повідомили сьогодні, 23 листопада, в інформаційній агенції УНІАН.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини