Понад 230 посадовців були покарані торік на Львівщині за корупцію

11:45 17 січня 2017 р.

У прокуратурі Львівської області запевнили: «У минулому році понад 230 посадовців притягнуто до відповідальності за дії, пов’язані з корупцією».

У прокуратурі Львівської області також стверджують: «Упродовж 2016 року прокурорами забезпечено участь у розгляді судами майже 250 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Як наслідок, понад 230 посадовців, серед яких державні службовці, посадові особи державної лісової охорони, органів поліції та фіскальної служби, а також посадові особи місцевого самоврядування, голови та депутати місцевих рад, посадові особи юридичних осіб публічного права визнані винними у вчиненні дій, пов’язаних із корупцією.

Суди накладали на них штрафи на суму понад 400 тисяч гривень й конфіскували отримані від зайняття іншою оплачуваною діяльністю доходи на суму понад 100 тисяч гривень. У прокуратурі також повідомили: «Найпоширенішими порушеннями у цій сфері є неповідомлення про наявний конфлікт інтересів і, як наслідок, вчинення дій та прийняття рішень на користь себе чи своїх близьких осіб при виділенні земельних ділянок, встановленні премій та надбавок, сприянні близьким особам по службі тощо»

Часто прокурори виявляють порушення в діяльності посадових осіб щодо сумісництва, суміщення з іншою оплачуваною діяльністю. Тобто останні поряд з виконанням обов’язків на посадах, займались підприємницькою діяльність або приймали участь у проведенні місцевих виборів та отримували за це винагороду. Їх вину також підтверджено рішеннями судів», – повідомили також у прокуратурі. 

«Також прокурорами як спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції на виконання вимог антикорупційного законодавства вжито заходів до усунення негативних наслідків, завданих корупційними правопорушення та правопорушеннями, пов’язаними з корупцією. За результатами розгляду документів реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 93 посадовців, скасовано 12 актів (рішень), прийнятих в умовах конфлікту інтересів», – запевнили також у прокуратурі.

«Крім цього, за ініціативою місцевих прокурорів Львівської області в 36 органах місцевого самоврядування утворено постійні комісії з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою/подарунками та визначено відповідальних осіб за запобігання корупції», – повідомили також сьогодні, 17 січня, в прес-службі прокуратури Львівської області.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу