14:20 2 жовтня 2023 р.
"Правоохоронець" сконтактував з чоловіком, який міг бути причетним до зволодіння машиною, і запропонував за 6000 доларів не притягувати його з матірʼю до кримінальної відповідальності і не вилучати авто.
Луцький міськрайонний суд Волинської області визнав колишнього правоохоронця винним у зловживанні впливом. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 25 вересня, пише Dailylviv.com.
Обвинувачений працював начальником відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП у Волинській області.
У 2020 році місцева поліція розслідувала викрадення автомобіля.
Посадовець сконтактував з чоловіком, який міг бути причетним до заволодіння машиною і запропонував за 6000 доларів не притягувати його з матірʼю до кримінальної відповідальності та не вилучати авто. Правоохоронець порадив автомобіль декілька разів перереєструвати на добросовісного набувача, а кримінальне провадження обіцяв закрити у звʼязку зі закінченням строків досудового розслідування, оскільки інша постанова про закриття скасовується судом. Згодом він отримав частину винагороди в сумі 3000 доларів і був викритий.
Заявник у суді розповідав, що машину він нібито купив, а колишній власник чомусь написав заяву, що її викрали. Начальник відділу поліції сам запропонував зустрітися і вимагав 6000 доларів, щоб «закрити» питання.
Колишній співробітник поліції виправдовувався, що особисто не міг вплинути на розслідування, оскільки два місяці безперервно був на лікарняному через травму плеча, яку отримав на службі. Після лікування він уже не міг працювати за станом здоровʼя і готувався до звільнення. У суді чоловік запевняв, що кається і водночас висловив думку, що відбувалося підбурювання. Після звільнення з поліції він отримав право на зайняття адвокатською діяльністю.
Раніше заявник був судимий за вбивство і дачу хабара. Суд критично оцінив показання заявника, вважає їх неповними і такими, що не дають можливості встановити кількість усіх зустрічей з обвинуваченим і підстави неділового спілкування зі співробітником управління внутрішньої безпеки поліції.
Із зафіксованих розмов між обвинуваченим і заявником вбачається, що висловлювання останнього мають ознаки спонукального характеру (умовляння, пропозиції, підбурювання, емоційний примус) у вигляді прямих прохань, натяків, настирливих повторюваних питань і пропозицій.
Але факту підбурювання до вчинення злочину суд не встановив. З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ініціаторами зустрічей були як обвинувачений, так і сам заявник.
Суд перекваліфікував дії обвинуваченого з отримання хабаря, поєднаного з вимаганням (ч.3 ст.368 КК), на зловживання впливом (ч.2 ст.369-2 КК).
Колишнього працівника поліції покарали штрафом у 25,5 тисячі гривень. За початковим звинуваченням йому загрожувало від 5 до 10 років увʼязнення з конфіскацією майна.
Вирок суду може бути оскаржений учасниками судового провадження до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення.
Поліціянт-начальник на Львівщині взяв хабар під контролем: директора товариства затримано
У Львові затримали держвиконавицю, яка за хабар розблокувала б рахунки боржника
Поліціянт на Львівщині взяв хабар за закриття кримінального провадження