Поліція зафіксувала 1245 повідомлень про порушення виборчого законодавства
13:08 22 квітня 2019 р.
Голова Національної поліції України Сергій Князєв зазначив, що впродовж 21 квітня до органів поліції надійшло 1245 заяв, пов’язаних з виборчим процесом. Під час проведення першого туру таких звернень було 2467. Найбільше повідомлень зафіксовано в Дніпропетровській області, Києві та на Донеччині.
Упродовж дня голосування поліція зафіксувала 1245 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Найбільше повідомлень пов’язані з незаконною агітацією, фотографуванням бюлетеня та пошкодження бланків для голосування. Також надходили повідомлення про підкуп виборців, зафіксовано спроби винесення бюлетеня. Про це Голова Національної поліції України повідомив 21 квітня під час спільного підсумкового брифінгу з участю першого заступника Міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.
За словами Сергія Ярового, процес голосування завершився, дільниці – закриті, зараз триває обробка всіх даних. Всі підрозділи системи МВС продовжують виконувати поставлені завдання, перш за все – забезпечення безпеки, доставку протоколів до окружних виборчих комісій, потім – до Центральної виборчої комісії.
«Масових порушень громадського порядку у нас не зафіксовано. Особовий склад завдання, які були покладені, на даному етапі виконав і в подальшому забезпечить безпеку громадян, як ми це робили до цього», – наголосив Сергій Яровий, додавши, що найближчим часом правоохоронці готуватимуться до забезпечення правопорядку під час Великодня.
Голова Національної поліції України Сергій Князєв зазначив, що впродовж 21 квітня до органів поліції надійшло 1245 заяв, пов’язаних з виборчим процесом. Під час проведення першого туру таких звернень було 2467. Найбільше повідомлень зафіксовано в Дніпропетровській області, Києві та на Донеччині.
146 повідомлень пов’язані з незаконною агітацією, 74 – з фотографуванням бюлетеня, зафіксовано 16 фактів пошкодження бюлетеня. Також надійшло 11 повідомлень про підкуп виборців, зафіксовано три спроби винесення бюлетеня.
За 17 фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 12 з них відкриті за ст. 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців) Кримінального кодексу України. Такі провадження відкриті в Івано-Франківській, Рівненській, Запорізькій, Донецькій, Київській, Закарпатській, Чернігівській і Черкаській областях.
Крім того, два кримінальних провадження відкриті за фактами завідомо неправдивих повідомлень про загрозу вибуху (на Донеччині і Херсонщині), одне провадження за ст. 345 (насильство щодо працівника правоохоронного органу) – в Тернопільській області. Там один із громадян на виборчій дільниці наніс тілесні ушкодження офіцеру поліції. Він затриманий за статтею 208 КПК України і зараз перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. з ним працюють слідчі. Крім того, органами поліції складено 21 адміністративний протокол за порушення виборчого права.
Водночас Сергій Князєв повідомив про смерть двох громадян в день голосування. У Волновасі на Донеччині жінка не дійшла кілька метрів і померла дорогою до виборчої дільниці, лікарі не змогли врятувати їй життя. Ще один виборець помер на Тернопільщині. Тим часом сім громадян загинули в ДТП, що сталися протягом доби.
За словами Глави Нацполіції, всього впродовж доби до поліції надійшло 42 неправдивих повідомлення про замінування. Найбільше таких повідомлень надійшло до поліції Києва і Харківської області. Також повідомлення про замінування об’єктів надходили до поліцейських підрозділів Дніпропетровщини і Львівщини. Серед об’єктів, про замінування яких повідомлялося – аеропорти у Харкові та Львові, супермаркети, розважальні об’єкти, культові споруди. За жодним з цих повідомлень поліцейські-вибухотехніки не виявили небезпечних предметів.
З числа неправдивих повідомлень про загрозу вибуху два стосувалися безпосередньо виборчого процесу: «замінування» Каховської ГЕС і виборчої дільниці у Волноваському районі на Донеччині. У першому випадку на обстеження ГЕС були кинуті значні сили поліції, оскільки цей об’єкт є стратегічним. При цьому на кілька годин перекривався рух в місці розташування ГЕС.
Сергій Князєв повідомив, що поліція зафіксувала три факти винесення бюлетенів. Вони мали місце на Київщині та в Запорізькій області. Крім того, поліцейські складали адміністративні протоколи на громадян, які намагалися зіпсувати виборчий бюлетень або демонстрували заповнений бланк для голосування.
«Сьогодні було складено ряд адміністративних протоколів, до речі – на одного з кандидатів у Президенти. Але закон є закон – рівний для всіх», – зазначив Сергій Князєв.
Крім того, на Луганщині поліцейські зафіксували звернення представників дільничних комісій щодо телефонних погроз на їхню адресу. За цими фактами поліція проводить розслідування за ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача.
Тим часом на Миколаївщині поліцейські спрацювали з профілактичною метою: виявили групу осіб, які вели себе підозріло біля виборчих дільниць. При огляді їхнього транспорту правоохоронці виявили травматичну зброю і автомат. Їх доставили до відділення поліції, встановили особи і провели роз’яснювальну роботу.
Про це повідомив Урядовий портал.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook