Поліцейські зі Львова затримали найвпливовішого наркоділка у Виноградові

14:20 6 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Закарпаського обласного управління Національної поліції

У затриманого вилучено зброю.

«Попри те, що Закарпаття залишається доволі благополучним регіоном України за показником вживання наркотиків, ми, завдяки близькості до Європи, залишаємося транзитною областю, через яку наркоотрута йде з Європи на схід нашої держави», – повідомили в прес-службі Закарпаського обласного управління Національної поліції, де також розповіли подробиці:

«Для прикладу, днями на Березнянщині правоохоронці вилучили на кордоні 3000 таблеток амфетаміну. Наскільки вражена наркоманією наша область, звідки наркоділки беруть цю гидоту, які ціни нині на наркоринку – про це та інше цікавимося в очільника поліцейської служби по боротьбі з наркотиками підполковника Василя Варваринця.

– Пане підполковнику, за останній рік ваша служба зазнала суттєвих змін: змінилася її назва, київське керівництво, структура на місцях. Чим це все викликано, й чи не змінилися пріоритети у вашій роботі?

– У Нацполіції створено окремий новий департамент – з протидії наркозлочинності. Закарпаття підпорядковується Першому територіальному управлінню, офіс якого знаходиться у Львові. Ми обслуговуємо Львівську область, Івано-Франківську та Закарпатську області. Підпорядковуємось не місцевому керівництву поліції, а напряму департаменту в Києві. Однак у нас є порозуміння та спільні напрацювання з керівництвом Закарпатської поліції щодо протидії наркозлочинності в нашій області. Я є керівником оперативно-пошукового відділу з обслуговування Закарпатської області. По штату нас у відділі півтора десятка, та набрали поки лише половину особового складу.

– В останні роки службу боротьби з наркозлочинністю постійно лихоманить. То СБУ з прокуратурою затримують ваших колег на збуті наркотиків, то на хабарях, навіть цілі обласні відділи БНОН «розганяли». Тож звідки кадри берете в нову службу, раз старі себе скомпрометували?

– Справді, екс-БНОН себе не дуже добре зарекомендував, було багато нарікань на службу з різних боків. Тому керівництво МВС та Нацполіції й прийняло рішення докорінно змінити цю службу. Її очолив підполковник Ілля Ківа, відомий по подіях в зоні АТО. Матеріальне забезпечення нам суттєво поліпшили, тож маємо додатковий стимул працювати. Намагаємось брати на службу нових людей. Звісно, нескомпрометованих екс-бнонівців теж беремо. 

Завдання ж у нас незмінне – протидія наркозлочинності. Лише акцент робимо не на виявлення тих, хто вживає наркотики (погодьтесь, це хворі нещасні люди), а на затримання наркозбутників. Тих, хто поширює цю гидоту з метою наживи.

– Нещодавно питання боротьби з наркоманією розглядалося на координаційній нараді в ОДА. Які завдання поставив перед вами губернатор Геннадій Москаль?

– На цій нараді був присутній очільник обласної поліції полковник Сергій Князєв, керівництво прокуратури, СБУ та інших правоохоронних служб. Керівництво області вимагає активізувати роботу з протидії наркозлочинності, зробити її більш відкритою для суспільства. А в цьому, на думку керівництва краю, правоохоронцям слід тісніше взаємодіяти з представниками громадськості, журналістами і самими закарпатцями. Тож тепер плануємо спільні акції.

– До речі, чи є у вас телефон довіри, на який люди можуть конфіденційно повідомити інформацію, про яку на 102 не наважуються говорити.

– Спеціального телефону довіри поки не маємо, але громадяни можуть телефонувати мені: 09967905. Будь-яку інформацію ми будемо перевіряти і в разі підтвердження - реагуватимемо.

– Є вже у вас якісь здобутки після згаданої наради в ОДА?

– Маємо хороші показники, здобуті у взаємодії з обласним управлінням Нацполіції. Знешкоджено дві нарколабораторії: в Ужгороді та в Ужгородському районі. В злочинців вилучено марихуану, амфетамін, зброю, зокрема гранатомет. На Свалявщині в чоловіка знайшли під час обшуку два кілограми марихуани.

– До речі, які тепер ціни на «чорному» наркоринку?

– Один грам марихуани, залежно від її походження та якості, коштує 140-150 гривень, один грам амфетаміну – 350-400 гривень, метамфітамін дорожчий – 2500 гривець за одну гривню.

– А звідки наркоділки беруть товар?

– З-за кордону та й місцевий є. Синтетичні наркотики – амфетамін, метамфетамін везуть з Європи, з тої ж Угорщини. А марихуана здебільшого місцева. Для прикладу, в Мукачеві нещодавно знешкоджено нарколабораторію з вирощування штучної марихуани, так званої гідропоніки. На українсько-угорському кордоні у Вилку (Виноградівський район) попався місцевий житель, який перевозив 10 грамів амфетаміну та 20 грамів марихуани. Ми підозрюємо, що в прикордонних селах діє ціла мережа таких «ходоків». На українсько-словацькому кордоні у В.Березному спільно з прикордонниками затримали чоловіка з 3000 таблетками амфетаміну. Вартість цієї партії на чорному ринку сягає півмільйона гривень.

– А що це за історія із затриманням наркоділка у Виноградові, котрого брали ваші львівські колеги?

– Це серйозна спецоперація, яку здійснили наші львівські колеги. Слідство там лише розпочалося, тому від деталей утримаюся. Скажу лише, що затримано 46-річного жителя Виноградова, який постачав «наркоту» практично в усі розважальні заклади району. Він вважається найвпливовішим наркоділком у Виноградові. Наркомани «ширялися» просто у нього вдома. Від зловмисника, окрім наркотиків, вилучено ще й зброю.

– А чи можна говорити, що в останні роки серед закарпатців побільшало наркоманів?

– Ні, суттєвого такого збільшення поки не спостерігається, Закарпаття залишається транзитною областю, через яку європейські наркотики ідуть на схід нашої держави. Самих наркозалежних маємо на обліку десь 1200, і число їх, на щастя, не збільшується. Турбує розповсюдження наркотиків у розважальних закладах серед молоді. З метою профілактики наркоманії наші працівники проводять лекції у школах.

– А чи правда, що той негідник, котрий відрубав мачете голову бідолашній собаці в Ужгороді – це ваш «клієнт»– наркоман?

– Так, звучало таке питання, що він вживає наркотики. Зрозуміло, що адекватна людина такого вчинку б не зробила…

– І на завершення, чи плануєте ближчим часом серйозні затримання наркоділків?

– Так, маємо хороші напрацювання з прикордонниками, митниками, з нашими львівськими колегами. Тож будуть і серйозні затримання наркоділків».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів