Переатестацію керівників львівської поліції призупинили у Києві через невідповідність у наказах, – громадський активіст

14:31 29 червня 2016 р.

23 червня, в четвер, у Києві було призупинено переатестацію керівного складу Національної поліції у Львівській області. Це відбулося, через те, що виявили певну невідповідність у деяких наказах щодо формування складу атестаційних комісій.

Про це сьогодні, 29 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Уроки процесу атестації керівництва львівської поліції для її реформування”,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив член громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації, голова громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області Рустам Курбанов.

За його словами, це відбулося, через те, що виявили певну невідповідність у деяких наказах щодо формування складу атестаційних комісій.

- Так, один із представників громадського сектору, Руслан Тополевський, не зміг виїхати до Києва, щоби працювати в цій комісії. Йому повідомили занадто пізно, він вже мав свої плани. Тому довелося його терміново замінити іншим. Проте МВС не оформили правильно накази, - розповідає офіційну версію призупинення атестації Рустам Курбанов.

На думку Руслана Курбанова, сталося це через те, що склад комісій надто пізно оприлюднили.

- Якщо порівняти Львівщину із Закарпаттям, то список членів їхньої комісії оприлюднили ще 6 червня. Хоча атестацію закарпатські поліціянти проходили 22 червня. А ось членам комісії з громадського сектору зі Львова повідомили тільки 21 червня, - каже громадський активіст.

Курбанов нагадав, що три тижні тому відбувся добір громадських активістів до атестаційних комісій. Добирали їх радник міністра МВС,заступник начальника управління з кадрового забезпечення поліції, представник спонсора переатестації з підрозділу департаменту юстиції США - ICTAP та представник громадського сектору.

- Вони проводили співбесіди з громадськими активістами кілька днів. Але результати цих співбесід не були оприлюднені. Тому, як вони добирали, ми не знаємо, - повідомляє голова громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області.

Рустам Курбанов також подавав заявку щодо участі у атестаційній комісії. Він нагадав, що 365 громадських активістів Львова та області виявили бажання працювати в атестаційних комісіях. А до складу атестаційних комісій потрапив лищше один із 31-го члена громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області.

- Комісія, яка приїхала з Києва, відбирати активістів до атестаційних комісій, складалася з шести осіб. Запрошували до кімнати по п’ять осіб, спілкувалися колективно. Питали - що ми очікуємо від цієї атестації, від реформи. Який у нас є досвід. І питали дозволу подивитися в інтернеті, що пишуть про нас, про громадську організацію. Це був один з критеріїв, - розповів Рустам Курбанов, який, як стало відомо "Щоденному Львову", не має сторінки у Фейсбуку.

Повертаючись до розмови про призупинену атестацію, колишній видавець і головний редактор газети "Суботня пошта" Рустам Курбанов сказав, що не розуміє, чому через заміну одного громадського активіста на другого було зірвано-перенесено всю атестацію.

- Громадські активісти беруть участь добровільно. Вони можуть погодитися, а можуть відмовитися. Робота комісії від цього не постраждає. Тому цього одного активіста, на якого не було наказу, можна було просто вивести зі складу комісії. І далі працювати. Тим більше, що у двох інших комісіях таких проблем не виникло, - зауважив він.  

Руслан Курбанов каже, що атестацію для львівського керівництва поліції перенесли на понеділок, 4 липня. А всі результати співбесід – анульовано.

- Результати тестів дійсні. За попередньою інформацією, але це не факт, буде анульовано лише результати співбесід з атестаційними комісіями, - уточнив він.

Щоправда, голова громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області не розуміє, навіщо ще раз "співбесідувати" тих, з ким вже розмова була.

- Співбесіди відбулися, склад комісій залишається той самий. У членів комісії вже є суб’єктивна думка щодо тих, з ким вже провели співбесіду, - сказав Рустам Курбанов.

Громадський активіст каже, що якщо цього разу все пройде без ускладнень, то ті працівники поліції, які будуть рекомендовані до звільнення, матимуть п’ять днів на апеляцію. А атестація для інших працівників поліції у Львівській області після цього розпочнеться через два тижні, якщо вести відлік з наступного понеділка.

Відеозапис "Прес-клубу реформ" 29 червня 2016 року.
Відео: Львівський прес-клуб.

dailylviv.com

До теми

13:00 16 квітня 2021 р.

Чиновниця з Дрогобиччини приписала собі до зарплати майже 300 тисяч гривень

На Львівщині судитимуть працівницю соцзахисту, яка привласнила бюджетні кошти: вносила до бухгалтерської документації неправдиві відомості про розмір свого грошового забезпечення.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу