Незалежними українські суд та судді були лише у 1991 році, – суддя

16:05 8 червня 2016 р.

Незалежними українські суд та судді були лише у 1991 році, на початку незалежності України. Натомість зараз на суддів та їхнє рішення намагаються впливати різними способами.

Про це сьогодні, 8 червня,  під час інтерв'ю-прес-конференції на тему:

«Як нова судова реформа може змінити стару судову систему?»,  що відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова Личаківського районного суду Львова Сергій Гирич. 

Він каже, що працює в суді 27 років. І тільки в 1991 році було відчуття, що суди на Львівщині незалежні.

- А потім уже почалися виникати питання, які пов’язані з розглядами конкретних справ. Вплив завжди відчувався. Він і зараз відчувається. Він не тільки в тому, що суддю викликають і кажуть, яке рішення приймати. Вплив йде через конкретні засоби інформації, через організації пікетів та мітингів. Основний носій влади – це суддя. І законодавство має бути виписано так, щоби голова суду не мав впливу на суддю, - ділиться досвідом Сергій Гирич. 

Те, що зараз громадські активісти закликають звільнити усіх суддів, призначених режимом Януковича, він вважає певним тиском. За його словами, сьогодні загалом трьомстам суддям в Україні (з шести тисяч) інкриміновують сприяння та співпрацю зі злочинною владою. А більшість суддів, які працювали за Януковича, були призначені ще Ющенком. 

Тому, на думку голови Личаківського районного суду Львова, законодавство треба вибудувати так, щоби ніхто і ніколи не мав ніякого впливу на суддю. 

- Я голова суду і я маю здійснювати організаційне забезпечення діяльності суду. І гріш ціна тому судді, який терпить вплив голови суду. І гріш ціна тому голові суду, якого обирає колектив, якщо він дозволяє собі такі речі. Зрозуміло, що це недопустимо і це має викорінюватися, - вважає він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:12 12 квітня 2021 р.

НАЗК запідозрило 5 партій у можливих порушеннях подання звітності

А Олега Дідуру, начальника відділу державного контролю Держпродспоживслужби у Львівській області, НАЗК запрошує до Києва 14 квітня на 14.00 у зв’язку з несвоєчасним поданням декларації.

Рубрика: Закон

19:01 12 квітня 2021 р.

За 6 місяців НАЗК перевірить декларації всіх посадовців: у першій сотні - Зеленський, Шмигаль і Панечко з Рави-Руської

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало повну перевірку ще 98 декларацій публічних службовців. Отже, станом на 12 квітня в повній перевірці НАЗК уже 375 декларацій посадовців.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу