Не звільнений жоден поліціянт, який не пройшов атестацію, – член комісії

13:15 18 травня 2016 р.

Фото до новини

Працівник поліції, який під час атестації отримав «четвірку», має бути звільнений з посади впродовж п’яти робочих днів. А той, хто отримав «двійку» - підвищеним.


Відео: Львівський прес-клуб

Так написано в наказі № 1465  Міністерства внутрішніх справ від 17.11.2015 року «Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських».

Про це сьогодні, 18 травня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: «Атестація працівників поліції у Львівській області і її вплив на реформування кадрового складу»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила член атестаційної апеляційної комісії південного регіону Національної поліції України Наталія Шелестак. 

- Жоден з тих осіб, яким поставили «четвірки» первинні комісії, і яким ці оцінки  підтвердили члени атестаційних комісій, не звільнені. Хоча, згідно з 14 пунктом цього ж наказу, їх мали звільнити з роботи впродовж п’яти днів, - каже вона.

За словами громадської активістки, багато хто з поліціянтів, які не пройшли атестацію, подавали апеляції і, навіть, зверталися до суду з позовами про неправомірність рішень атестаційних і апеляційних комісій. 

- Так, суди змінюють наші рішення. Але не звільнені і ті, хто не подавав ані до суду, ані на апеляцію, - каже вона. 

Також, вона зізналася, що дуже мало поліціянтів отримали «двійки». Більшість працівників отримали «одиниці», тобто їх рекомендували залишити на тих посадах, які вони вже посідають, або ж рекомендували понизити на посаді з оцінкою «трійка». 

Наталія Шелестак уточнила, що переатестація для поліціянтів триває в кілька етапів. Спочатку вони проходять два комп’ютерних тестування зі спеціалізації та – на загальний розвиток. 

- Для слідчих є свої тести, для оперативних працівників – свої. Тобто для кожної спеціальності – свої. Сумарно на цих тестуваннях можна набрати 120 балів. Проте той, хто набрав менше, ніж 60 балів, права на апеляцію не має, - розповідає вона. 

Потім поліціянт проходить співбесіду з членами атестаційної первинної комісії. При цьому, працівникові поліції можуть запропонувати пройти процедуру на поліграфі. 

- Це робиться для уточнення деяких моментів. Атестований має право відмовитися. Але тоді його відмова вплине на рішення комісії, - наголошує активістка. 

Вона зауважила, що працювала в апеляційній комісії, куди зверталися вже ті, кого відсіяла атестаційна комісія. І дуже часто – було за що.  

- До нас прийшов слідчий з 15-річним стажем, який не знав, що таке склад злочину. Він не зміг відрізнити крадіжку від розбою, - розповіла Наталія Шелестак. 

Довідка

Згідно з наказом № 1465 Міністерства внутрішніх справ від 17.11.2015 року колишнім міліціонерам виставлять оцінки: від одного до чотирьох балів за такими критеріями:  

1) займаній посаді відповідає;

2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду;

3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність;

4) займаній посаді не відповідає,підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

 

 

 

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини