На Тернопільщині натрапили на львівське сміття

17:00 22 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: ternopil.te.ua

Сміттєвози з львівськими номерами та львівським сміттям скинули сміття біля Малашівецького сміттєзвалища. Про це повідомили громадські активісти, які виклали у мережу відповідні фото.

Уночі з 21 на 22 листопада дві сміттєперевізні машини скинули біля Малашівецького сміттєзвалища дві величезні купи львівського сміття. Їх водії діяли, як справжні диверсанти. Заїхали на сміттєзвалище з боку села Малашівці та, не доїжджаючи до сміттєзвалища, скинули сміття на дорозі біля кар’єру. Охорона, яка контролює периметр сміттєзвалища, не змогла затримати злочинців.

У купах сміття натрапили на безліч чеків з львівських магазинів та супермаркетів, лікарняні документи, пакети з «Нової пошти» з львівськими адресами. Тобто факт вивезення саме львівського сміття підтверджений на 100 %.

Таким чином, були вчинені дії, які несуть пряму загрозу екології краю. Сміття були викинуте поза полігоном, на територію, яка не призначена для цього, де не проводиться рекультивація.

Згідно екологічного права, за такі дії передбачене покарання відповідно до статті 239 Кримінального кодексу України, в якій зазначено «Забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Також такі дії можна трактували як сплановану акцію з метою завдання екологічної школи. І до відповідальності може бути притягнутий сам міський голова Львова.

У Тернопільській міській раді прокоментували: «Ні міська рада Тернополя (на утриманні якої перебуває полігон), ні Малашівецька сільська рада офіційно не давали право меру Львова Андрію Садовому скидати львівське сміття. Тобто міський голова Львова, який особисто підписує всі документи на вивезення з міста сміття, безпосередньо причетний до цієї протиправної акції і може бути притягнутий до відповідальності».

Пані Марія зі села Малашівці розповіла: «Приїхали, як якісь бандити. Нашкодили вночі і втекли. Це б, якби хтось своє сміття, свій гній висипав під ваші сходи. Так добрі сусіди не поводяться». 

Місцеві мешканці бояться, що львівське сміття тепер будуть постійно звозити до Малашівців і офіційно закликають втрутитися мера та депутатів міської ради Тернополя. Зокрема, пан Михайло впевнений: «Це як «пробний камінь». Львів’яни вигорнули у нас два Камази свого сміття. Якщо не буде відповідної реакції від тернопільської влади, вони будуть привозити знову і знову».

Таким чином, тепер справа за правоохоронними органами та владою Тернополя. Залишається відкритим питання – чи проковтне міська рада Тернополя львівську «сміттєву пігулку», чи буде й надалі Львів звозити на Тернопілля своє сміття.

У міського голови Львова Андрія Садового є величезний козир у рукаві – фракція «Самопомочі» у міській раді Тернополя. Не в останню чергу від депутатів з цієї фракції залежить, чи стане наш край відстійником для Львова. Вони мають обрати на чиїй вони стороні: своєї громади чи свого партійного боса.

А ситуація дійсно дуже серйозна. Приймати львівське сміття відмовилися всі області України. Залишилося лише Тернопілля. І львівські сміттєвози треба зупинити на початку.

Також відомо, що львівське сміття незаконно скидали на території Черкаської Вінницької, Волинської, Рівненської, Полтавської, Херсонської, Миколаївської, Житомирської, Київської областей, на Закарпатті та Буковині. Керівництво цих областей звернулося до правоохоронних органів та міського голови Львова з вимогою припинити забруднювати їх землі.

Про це повідомили сьогодні, 22 листопада, на порталі «Тернопіль», де також опублікували відео- та фотосвідчення скоєного в Малашівцях.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини