За що на Росії судитимуть добровольців

22:14 29 листопада 2023 р.

Фото до новини

Держдума схвалила кримінальне переслідування добровольців за дезертирство, невиконання наказу та інші злочини.

Про це повідомив The insider, пише DailyLviv.com. Держдума ухвалила у першому читанні законопроект, який поширює на учасників добровольчих формувань кримінальну відповідальність за окремі злочини, скоєні при виконанні бойових завдань, у тому числі за дезертирство, невиконання наказу та ухилення від служби. Документ розміщено на сайті Думи.

Наразі згідно зі законом кримінального переслідування за злочини проти військової служби зазнають військовослужбовці, які проходять службу за призовом та за контрактом, а також громадяни у запасі під час проходження військових зборів. Поправки до закону передбачають можливість порушувати справи щодо добровольців за окремі злочини в період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час або в умовах збройного конфлікту.

Серед таких злочинів - дезертирство, невиконання наказу, опір начальнику або насильницькі дії щодо нього, самовільне залишення місця служби, ухилення від служби за допомогою симуляції хвороби, а також умисне чи випадкове знищення, пошкодження чи втрата військового майна.

Законопроект пропонує розглядати такі справи гарнізонним та окружним (флотським) військовим судам, які розглядають справи про злочини, скоєні військовими та громадянами у запасі, що проходять військові збори.

Добровольці (учасники добровольчих формувань), на відміну від мобілізованих та військовослужбовців за контрактом, – не військовослужбовці. Термін їхньої служби обмежений терміном дії їхнього контракту, тоді як мобілізовані та контрактники служать до закінчення війни. При цьому всі вони мають однаковий рівень грошового утримання.

Восени 2022 року президент Путін прирівняв добровольців до військовослужбовців, підписавши відповідний закон. Щоправда, йшлося про зрівняння прав, а не обов'язків. У рамках цього закону добровольців та їхні сім'ї наділили всіма належними військовими соціальними гарантіями, пільгами й компенсаціями.

На початку жовтня міністр оборони Сергій Шойгу говорив, що армії вдалося набрати близько 38 тисяч добровольців для участі у війні в Україні.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів