На «Львівводоканалі» заперечують, що завдали збитків державі

18:25 16 вересня 2016 р.

У «Львівводоканалі» вважають звинувачення у завданні збитків державі та створення небезпеки довкіллю безпідставними.

Як інформував «ЩЛ», сьогодні, 16 вересня, прокуратурою Львівської області були розпочаті кримінальні провадження стосовно посадовців «Львівводоканалу». Натомість у в прес-службі Львівської міськради повідомили в п’ятницю, що в цьому її комунальному підприємстві вважають звинувачення у завданні збитків державі та створення небезпеки довкіллю безпідставними. 

У цьому «Львівводоканалі» також стверджують, що ці звинувачення грунтуються на матеріалах, наданих Державною екологічною інспекцією у Львівській області за результатами перевірки перевірку в грудні 2015 року. На думку інспекції, порушення природоохоронного законодавства полягало у відсутності дозволу на спецводокористування, який підприємство Львівводоканал отримувало від управління екології та природних ресурсів ЛОДА, та спеціального дозволу на користування надрами, який надає Державна служба геології та надр України.

Натомість у юридичному відділі «Львівводоканалу» запевнили, що факти й висновки, наведені у прес-релізі прокуратури, є непідтвердженими і передчасними, оскільки це комунальне підриємство здійснювало діяльність з непродовженим дозволом на спецводокористування лише упродовж періоду  з 24 грудня 2012 року до 16 травня 2013-го, а не упродовж чотирьох років. І що саме за цей період «Львівводоканалу» нарахований штраф за діяльність з непродовженим дозволом. У цьому комунальному підприємстві також зазначили:

«Львівводоканал не може припинити подачу води до міста Львова та Львівської області лише через те, що наші дозвільні документи припадають пилом у чиїхось кабінетах. Уже впродовж багатьох років ми маємо постійні проблеми та зволікання з отриманням дозвільних документів.

Відповідно до чинного законодавства, ми вчасно подаємо пакети документів на затвердження, однак не отримуємо відповіді стосовно результатів розгляду. Ми навіть були змушені звернутися до суду на бездіяльність держустанов щодо невидачі дозвільних документів. І суд визнав нашу правоту.

Однак, нам нарахували багатомільйонні штрафи власне за відсутність зазначених дозволів. У той час підприємство щорічно вчасно платить понад 27 мільйонів гривень екологічних податків за всі обсяги видобутої води та скинутих стічних вод. Відтак, ми маємо чіткі аргументи та докази відсутності вини підприємства у завданні шкоди державі та будемо відстоювати свою позицію в суді».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів